BAK 07 hem kalpleri hem de maçı kazandı

Ali VARLI / BERLİN
15.09.2015 - 13:08 | Son Güncelleme: 15.09.2015 - 13:08

BAK 07, RB Leipzig ile oynanan lig maçına mültecileri davet etti. Maçtan elde edilen seyirci hasılatını da mültecilere bağışladı.

Almanya'da en üst amatör lig olan Regionalliga'da mücadele eden BAK 07, RB Leipzig AmatörleriylBAK 07 hem kalpleri hem de maçı kazandıe oynadığı karşılaşmayı 1-0 kazandı.
Ligde ikinci sırada bulunan BAK 07, lider Zwickau'nun yenilmesiyle birinciyle arasındaki puan farkını da üçe düşürdü. Maçta BAK 07 bir de penaltı kaçırdı. Bu sezon oynanan yedi karşılaşma sonunda Bak 07 dört galibiyet ve üç beraberlikle 15 puan elde etti.

BAK 07 hem kalpleri hem de maçı kazandı

GELİR MÜLTECİLERE

Almanya'ya gelen mültecilere yardım etmek amacıyla kulüp yönetimi, RB Leipzig maçında elde edilen seyirci gelirini de mültecilerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla bağışladı.

BAK 07 hem kalpleri hem de maçı kazandı

Maçı bin 780 biletli seyirci izlerken, çok sayıda mülteci de karşılaşmayı izlemeleri için otobüslerle getirildi. BAK 07 Başkanı Mehmet Ali Han “Savaş ortamından kaçıp Almanya'ya sığınan mültecilere yardım etmek amacıyla maçın gelirini bağışlama kararı aldık. Savaş psikolojisinden gençleri uzaklaştırmak amacıyla maçımıza da davet ettik. Mültecilerin barındığı yerlerden otobüsler kaldırdık. BAK 07 kulübü olarak toplumsal sorumluluğumuzu yerine getirdik” dedi.    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı