Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bahtsız Viking

Linderoth sarı kırmızılı kulübe geldiği günden beri yakasını bırakmayan sakatlıklarını tamamen atlatmıştı. Ancak M.Netanya maçında yaptığı ters bir hareketle bu kez de sol dizinde yırtık oluştu.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’a İsveç’in en istikrarlı futbolcularından biri olarak transfer edilen, ancak geçirdiği ağır sakatlıklar nedeni ile 3 sezonda yalnızca 17 maça çıkabilen Tobias Linderoth tekrar sakatlandı. Tecrübeli orta saha oyuncusu sarı kırmızılı kulüpteki ilk yılında çok nadir görülen kalça kemiği büyümesi rahatsızlığı nedeni ile sorun yaşamış ve ameliyat olmuştu. Ardından ayak bileğine aldığı darbe ile uzun bir süre daha sahalardan uzak kalmıştı.

Bugün ameliyat olacak

İsveçli futbolcu bu sorunları tamamen atlatıp Maccabi Netanya maçında forma şansı bulmuşken, yaptığı ters bir hareketle bir kez daha dünyası karardı. Karşılaşmanın 60. dakikasında dizinde hissettiği ağrı nedeniyle ‘Beni değiştirin’ işareti yapan Linderoth’un sol diz iç menisküsünde yırtık olduğu tespit edildi. İsveçli oyuncu bugün apar topar menisküs ameliyatı olacak.
Galatasaray Yönetimi ise en az 6 hafta daha oynayamayacağı belirtilen futbolcunun durumunu masaya yatıracak. 2 sezondur takıma hemen hiç katkı yapmamasına karşın, 1.3 milyon Euro’yu cebe indiren İsveçli oyuncunun durumu rahatsızlık yaratıyor. Bu nedenle Florya’da Linderoth’un gönderilmesi fikri de ağırlık kazanmaya başladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz