Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bahri Tanrıkulu'ndan Filistin açıklaması

Dünya şampiyonu tekvandocu Bahri Tanrıkulu, Türk yetkililerin haberi olmadan Filistin Milli Takımı forması giydiği haberi üzerine açıklama yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gençlik ve Spor Bakanlığında müşavir olarak çalışan Bahri Tanrıkulu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2012 Londra Olimpiyatları'ndan sonra Türk Milli Takımı'nda görev almadığını söyledi. 

Daha önce Filistin'den milli takım daveti aldığını anlatan Bahri, "2012 Londra Olimpiyatları'ndan beri yarışmadığım için Filistin adına yarışabilme şansım vardı. Filistin'de yaşanan olaylara duyarsız kalmak istemedim. Filistin halkına, destek ve umut olmak istedim." dedi.

Organizasyona izinsiz katılmadığını dile getiren Bahri, "Filistin adına yarışacağımdan Sayın Cumhurbaşkanımız ve Bakanımızın bilgisi vardı. Bu konuyu paylaştığımda beni desteklediler ve 'Sonuna kadar arkandayız' dediler." ifadelerini kullandı.

Filipinler'in başkenti Manila'daki 2016 Rio Olimpiyatları Asya Kıtası Elemeleri'nde bronz madalya elde etmesine karşın kota alamadığını belirten Bahri, şöyle konuştu:

"Filistin'e ilk madalyasını kazandırdım. Uluslararası Olimpiyat Kotası (IOC) yetkilileri buradaydı. IOC, wild card'ı (özel izin) Filistin'e vermeyi planlıyor. Bunun gerçekleşmesi halinde 36 yaşında olimpiyatlara yeniden gideceğim. Böylelikle Türk sporculara örnek, Filistin halkına moral ve gençlerine rol model olacağım."


Bunları da Beğenebilirsiniz