« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bahreyn GP'si iptal edildi

Formula 1'de, 2011 sezonunun ilk yarışı olan Bahreyn Grand Prix'sinin bu ülkede devam eden iç karışıklıklar nedeniyle iptal edildiği bildirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Bahreyn, Formula 1'de 2011 sezonunun ilk yarışına evsahipliği yapmaya hazırlanırken, ülkede çıkan iç karışıklıklar nedeniyle yarışı düzenleyemeyeceğini Formula 1 patronu Bernie Ecclestone'a iletti.

Bahreyn Prensi Salman Bin Hamid El Halife'nin bugün öğleden sonra Bernie Ecclestone ile kısa bir telefon görüşmesi yapığı açıklandı. Prensin, Ecclestone'a, “Şu dönemde ülkenin iç işlerine yoğunlaşmayı daha önemli buluyoruz. Son günlerde yaşadığımız olaylar ve ortaya çıkan trajediyi önlemek ve ulusal birliğimizi kuvvetlendirmek önceliğimiz” dediği ifade edildi.

F1 patronu İngiliz işadamı Ecclestone da verdiği demeçte, “Umuyoruz ki, Bahreyn sorunlarının üstesinden gelir. Bahreyn, halkının sıcakkanlılığı ve misafirperverliğiyle meşhur. Bunu herkes kabul ediyor. Bahreyn'in en kısa zamanda aramıza dönmesini bekliyoruz” dedi.

Bahreyn, 2004 yılından beri Sakhir pistinde Formula 1'e evsahipliği yapıyordu.

Formula 1'de 13 Mart tarihinde koşulması planlanan 2011 sezonunun açılış grand prix'sinin iptaliyle yeni sezonun açılışının, 27 Marttaki Avustralya Grand Prix'sine kaldığı belirtiliyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz