Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bahreyn F1'e hazır

Grand Prix'si yöneticileri tekrar bir Formula 1 yarışına ev sahipliği yapmak için hazır olduklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bahreyn ülkedeki politik sorunlar nedeniyle bilinmeyen bir tarihe ertelenen (hatta 2011 için iptal olduğu konuşulan) Bahreyn Grand Prix'si için cumartesi günü yetkililer tarafından yapılan açıklamada, olayların bir organizasyon yapmaya yetecek kadar yatıştığı dile getirildi.

Haftasonu Türkiye Grand Prix'sine gelen Bahreyn Uluslararası Pisti temsilcileri takımlarla ve F1 yöneticileriyle konuşarak uygulamayı düşündükleri planı tartıştılar ve Bahreyn Grand Prix'si için takvimde bir yer araştırmaya başladılar.

Autosport'a konuşan Bahreyn Uluslararası Pisti başkanı Zayed Rashed Al Zayani, grand prix'nin yapılıp yapılamamasının kendi ellerinde olduğunu ve artık hazır olduklarını söyledi.

Formula 1'in tekrar Bahreyn'e dönme kararının sadece kendi ellerinde olmadığını da belirten Zayed Rashed Al Zayani, F1'e ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ve organizasyon için hazır olduklarını kaydetti.

FIA'yla bu konu hakkında bir çözüm aradıklarını sözlerine ekleyen Zayed Rashed Al Zayani, yarışı yapıp yapmamaktan öte bir çözüm bulmaları gerektiğini belirtti ve eğer yarış olacaksa belirlenen tarihe yetişmek için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler