Dünya Haberleri

DÜNYA

  Bahçesinden ot çalan komşusunu köpeğine parçalattı

  Eda BERKBAYRAK/MİLANO(İtalya), (DHA)
  05 Kasım 2009 - 23:47Son Güncelleme : 05 Kasım 2009 - 23:54

  İTALYA'nın Sicilya Adası'nda bulunan Siracusa kenti akıllara durgunluk veren bir cinayete ev sahipliği yaptı. 41 yaşındaki Maria Caligiore isimli bir kadının, bahçesinde kendiliğinden yetişen hindiba otlarını çalan 82 yaşındaki komşusu Giuseppe Calleri'yi vahşice öldürdüğü ortaya çıktı.

  18 ay önce Callari'nin cesedini şehir dışındaki bir bahçede bulan jandarma ekipleri, ilk etapta yaşlı adamın başıboş köpekler tarafından öldürüldüğü üzerinde durdu. Ancak yapılan soruşturmanın altından tam anlamıyla bir vahşet çıktı.

  Soruşturma ilerledikçe, Caligiore ile Calleri arasında husumet olduğunu tespit eden jandarma, genç kadını sorgulayınca gerçeği öğrendi. Bahçenin sahibi genç kadın, yaşlı adamın sürekli gelip bahçesindeki otları çaldığını belirterek, “Daha önce de defalarca yapmamasını söyledim. Ama oralı bile olmadı. O gün de geldi. Çok sinirlendim. Kafasına bir taş attım. Sersemleyip yere düşünce köpeğimi üzerine göndererek saldırması komutunu verdim. O da saldırdı” dedi. Callari'nin cesedi tanınmaz bir halde bulunmuştu.

  Suçunu 18 ay gecikmeli olarak itiraf eden Caligiore tutuklanarak cezaevine gönderildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı