MUĞLA HABERLERİ

Bahçeşehirli öğrenciler fidan dikti

DHA
29.03.2016 - 15:23Son Güncelleme :
DHA

BODRUM Bahçeşehir Okulları Ortaokul öğrencileri, Orman Haftası kapsamında TEMA Vakfı ve Bitez Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma Derneği (BİTAV) tarafından yapılan bilgilendirmenin ardından fidan dikti.
Bodrum Bahçeşehir Okulları Ortaokul öğrencilerine Orman Haftası kapsamında TEMA Vakfı Bodrum Temsilcisi Haluk Ortaç tarafından, ormanların yaşamsal önemini, erozyonu önlemek için yapılacak çalışmalar ve çözüm yollarını içeren bir sunum gerçekleştirdi. Ortaç, toprağımıza sahip çıkmak için neler yapılması gerektiği üzerine öğrencilerle sohbet etti. Ağaç dikimi konusunda da bilgilendirilen öğrenciler, Bitez Mahallesi Mutlu Sitesi'nde bulunan ve okul için ayrılan araziye fidan dikti. Fidan dikimi etkinliğine BİTAV Başkanı Ayşe Doğançay, Mutlu Sitesi sakinleri ve TEMA Vakfı Temsilcileri de katıldı. 60 çam fidannı toprakla buluşturan öğrenciler, doğaya katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşadı.
Okul Müdürü Barış Anıl "Yaşanabilir bir gelecek için umudumuz olan öğrencilerimize çevre bilincini aşılayabilmek ve yapacaklarının gelecek nesiller için ne kadar değerli olduğunu anlatabilmek adına okulumuzda birçok etkinlik düzenliyoruz. Ağaç dikimi öğrencilerimizin, yaşayarak ve deneyimleyerek bu bilinci kazanabilmeleri adına önemliydi. Geri dönüşümün önemi ve çevre koruma üzerine hazırladığımız video ve dokümanlarda bu dikim sonrası öğrencilerimizle paylaşacağımız bir diğer etkinliğimiz olacak. Bodrum Bahçeşehir ailesi olarak her zaman toprağımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz" dedi.

Nilüfer DEMİR / BODRUM (Muğla), (DHA)
FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Bahçeşehirli öğrenciler fidan dikti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 15 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bahçeşehirli öğrenciler fidan dikti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı