Ege Haberleri

EGE

  Bahçeşehir Koleji açıldı

  Mehmet KURT, İZMİR (DHA)
  15.09.2012 - 13:51 | Son Güncelleme:

  Ülke genelinde 84 okulla hizmet veren Bahçeşehir Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, okulun İzmir’deki öğrenciler için Türkiye ve dünyaya açılan bir kapı olacağını söyledi.

  ÜLKE genelinde 84 okulla hizmet veren Bahçeşehir Koleji, Bornova’da törenle açıldı. Bahçeşehir Koleji İzmir’de de yaratıcı, çözümleyici ve yetenekleri doğrultusunda hayata bir adım önde hazırlanan nesiller yetiştirmek için çalışacaklarını dile getiren Yücel, “İzmir’deki eğitimin kalitesini yükselteceğimize yürekten inanıyorum. Öncelikli hedefimiz, kendi kültürünü özümsemiş aynı zamanda evrensel değerleri benimsemiş bireyler yetiştirmek” dedi.
  İzmir Bahçeşehir’de çalışmak üzere 4 bin öğretmenin başvurduğunu anlatan Yücel, tercihlerini ilkelerine uyum sağlayacaklardan yana kullandıklarını ifade etti.

  Eğitime hazırız

  İzmir Bahçeşehir Koleji Müdürü Zeynep Hülagü de, “Yaz dönemi boyunca Bahçeşehir Koleji’nin eğitim felsefesi ve sistemi ile ilgili öğretmenlerimizle yoğun eğitimden geçtik. Eğitim kadromuzla, yemek, ulaşım ve sağlık gibi hizmet birimlerimizle çocuklarımıza en iyi şekilde hizmet etmek için hazırız” dedi.
  12 bin metrekarelik okulda bir bilim dersliği, 6 anasınıfı, müzik atölyesi, özel eğitime yönelik 35 derslik, kütüphane, interaktif öğrenme istasyonlarının yer aldığı bilim merkezi, spor salonu, fen ve matematik laboratuvarları, 375 kişilik konferans salonu, fuaye alanı, yemekhane, müzik atölyesi, yüzme havuzu, sergi holü, tablet dersliği, green box ve veli görüşme bölümü yer alıyor. Okulda bu yıl anaokulu ve ilköğretim bölümleriyle toplam 600 öğrenciye eğitim verilecek.

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı