Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bahçeli'ye püskevit desteği

  Erdem KÖSE/GAZİPAŞA (Antalya), (DHA)
  13.05.2011 - 15:36 | Son Güncelleme: 13.05.2011 - 15:36

  ANTALYA’nın Gazipaşa İlçesi’nde MHP İlçe Teşkilatı, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin ’püskevit’ sözüne destek amacıyla, partililere ve ilçe esnafına bisküvi ve lokum dağıttı.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Yozgat’ta yaptığı konuşmada, bisküviden bazı bölgelerde halk arasında söylenen şekliyle ’püskevit’ diye söz etmesine Gazipaşa İlçe Teşkilatı destek verdi. Sandık görevlilerine bilgi vermek amacıyla saat 10.30’da toplanan MHP İlçe Teşkilatı, ilçede bisküvi ve lokum dağıttı. MHP Gazipaşa İlçe Başkanı Mehmet Yüksel, Bahçeli’nin ’püskevit’ ifadesini dil sürçmesi sonucu söylemediğini, geleneğimizde var olan bir söylemle mesaj vermek istediğini belirtti. Yüksel şunları kaydetti:

  "Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, bir konuşmasında ’püskevit’ ifadesini kullanmıştır. Ancak bu telaffuz yanlışlığı olarak algılandı. ‘Püskevit’ Anadolu’nun özellikle Toroslar’ın unuttuğu eski bir gelenektir. 2 bisküvi arasına lokum konur ve yenir, bunun da adına ’püskevit’ denir. Dolayısıyla bir yanlışlık yok."

  Bahçeli’nin bu ifadeyle 9 yıllık Ak Parti iktidarında halkın ne kadar fakirleştiğini anlatmaya çalıştığını savunan MHP Gazipaşa İlçe Başkanı Yüksel, "Toplumun belli kesimleri sanki dil sürçmesiymiş, Devlet Bahçeli bu kelimeyi kullanamıyormuş gibi algıladı. Bu söylem internette tıklanma rekoru kırmış. Biz de toplumun bu refleksine karşılık ilçe teşkilatı olarak bugünü ’püskevit günü’ ilan ettik" diye konuştu.

  PÜSKEVİT NASIL YENİR?

  Konuşmasının ardından MHP’li Yüksel ’püskevit’in nasıl yenildiğini de tarif etti. Lokumu 2 bisküvi arasına koyarak yiyen Yüksel, partililere de ikramda bulundu. Başkan Yüksel daha sonra partililerle birlikte ilçe sakinlerine de bisküvi- lokum dağıttı. CHP’nin seçim bürosunu da ziyaret eden MHP’liler, CHP İlçe Başkanı Eşref Uysal ve CHP Antalya Milletvekili adayı Mehmet Ali Yılmaz’a da bisküvi- lokum ikramında bulundu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı