Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bahçeli'nin adres gösterdiği isimden dava

  DHA
  09.05.2011 - 14:56 | Son Güncelleme:

  İşadamı İbrahim Faruk Bayındır avukatı Onur Güntürkün aracılığıyla, Devlet Bahçeli hakkında kendisine hakaret ettiği ve iftira bulunduğu gerekçesiyle Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. İşadamı Bayındır, Bahçeli hakkında ayrıca 50 bin TL'lik maddi ve manevi tazminat istemli dava açtı.

  "SAYIN BAŞBAKAN BUNLARI AÇIKLA"

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dün Zeytinburnu Abdi İpekçi Spor Kompleksi'nde kaset skandalıyla ilgili, "İbrahim Faruk Bayındır kimdir? Bu şahıs Küçükçekmece Belediyesi'nde Ak Parti meclis üyeliği yapmış mıdır? Arkasından istifa ederek İstanbul 3. Bölgeden milletvekiliği adaylığına müracaat etmiş midir? Bu kişinin partimizi zan ve töhmet altına alan ve yayınlara ev sahipliği yapan kirli internet siteleriyle ne tür bir bağlantısı vardır. Ülkücü gazete isimli fitne yuvasının değişik ülkeler üzerinden yaptığı alçak yayınları bu şahıs ve yüzleri karanlıkta kalan ortakları mı gerçekleştirmektedir? Sayın Başbakan bunları açıkla" diye konuşmuştu.

  "SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM"

  Bahçeli'nin açıklamalarının ardından yazılı bir açıklama yapan İşadamı İbrahim Faruk Bayındır, "Benim, ne kaset skandalları ile ilgili yayınlar yapan internet siteleri ile ve ne de bu sitelerin sahibi, yöneticileri veya çalışanları ile hiç bir bağlantım, uzaktan yakından bir tanışıklığım, irtibatım asla olmamıştır. Bu güne kadar bu yönde yayın yapan internet sitelerine dahi girmedim. Hangi somut nedenlerle kaset olayı ile ilişkilendirildiğim tarafımca anlaşılamamaktadır. İddia ile ilgili olarak, Sayın Devlet Bahçeli ve tüm ilgililer aleyhinde hakaret ve iftira suçundan suç duyurusunda bulunacağımı ve ayrıca maddi ve manevi tazminat davası açacağım" ifadelerini kullanmıştı.

  BAHÇELİ HAKKINDA 50 BİN TL'LİK MADDİ VE MANEVİ TAZMİNAT DAVASI

  Bugün işadamı Bayındır avukatı aracılığıyla Bahçeli hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na hakaret ve iftira iddialarıyla suç duyurusunda bulundu. Bahçeli hakkında 50 bin TL'lik maddi ve manevi tazminat istemli dava açan Bayındır, ayrıca kaseti çeken, kasedi kayda alan ve yayınlayan tüm internet sitelerinin tespit edilerek, sorumluların cezalandırılmasını istedi.

  "GERÇEĞİN ORTAYA ÇIKARILMASI İÇİN BU YASAL MÜRAACATI YAPMAK ZORUNDA KALDIK"

  Savcılığa sunulan dilekçede, "Sayın Devlet Bahçeli ile kişisel bir husumetimiz yoktur. Bahçeli sevdiğimiz ve saydığımız bir devlet adamıdır. Gerçeğin ortaya çıkarılması için bu yasal müraacatı yapmak zorunda kaldık" ifadeleri kullanıldı.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı