Gündem Haberleri

  Bahçeli'den önemli açıklamalar

  hurriyet.com.tr
  01.02.2011 - 10:36 | Son Güncelleme:

  MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli iki partili sistemi savunan Başbakan Erdoğan'ı eleştirirken, "Cumhurbaşkanı Gül ile Erdoğan’ın görünürde ters düşmesi düşündürücüdür" dedi.

  İşte Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

  Her biri birbirinden kıymetli o değerli arkadaşlarımızla güç birliği daha da kuvvet kazanacaktır. Bir kez daha kendilerine başarılar diliyorum, kendilerine hoş geldiniz diyorum. Artık bu daireyi kırmanın parçalamanın vakti gelmiştir.

  Geçmişimizdeki bazı talihsizlikleri düzeltme şansımız yoktur, ama gelecek için bir şeyler yapmak elimizdedir. Türkiye’nin kabuğunu kırması gerekmektedir.

  "KAYBEDİLECEK ANIMIZ YOK"

  Her dönem maruz kaldığımız kronik sorunları bitirmek için kaybedilecek bir anımız yoktur. İşsizlik bir kader değildir, böyle de görülmemelidir. Yoksulluk kara bir talih olarak değerlendirilmemelidir. Evinde aç uyuyanların, soğukta titreyen yavruların ülkesi olmamalıdır Türkiye.

  Ayakkabısı delik olduğu için ayağı üşüyenlerin, yolda kalıpda umutları dağılanların, diyarı olmamalıdır Türk vatanı. Ne var ki bunların hepsi yaşanmaktadır. Bu dönemde çalmanın ismi ‘hortumları kesiyoruz’ olmuştur. Recep Tayyip Erdoğan krizin fırsat olacağını söyledikçe, çevresine gün doğmuş, yumurtacı, mısırcı gemici yandaşlar ortaya çıkmıştır.

  Şimdi ileri bakmanın zamanı gelmiştir. Merkezine insanı alan, sosyal bir ekonomik sıçramaya mutlak anlamda ihtiyaç vardır. Koyulan hedeflere ulaşamayan, verilen sözlerin tutulmadığı bir ülke manzarasından kurtulmamız lazımdır. Vatandaşlarımızın özgürlük kardeşlik içinde yaşaması en tabi haklarıdır. Bunun sağlanması içinde ne gerekiyorsa yapacağımızdan herkes emin olmalıdır.

  AKP özgürlük algısında yanılmıştır, kandırmıştır ve kendi pis emellerine bunu alet etmiştir. Milletimizin hayatını güzelleştirmek, devletimizi güçlü kılmak için yeni bir anlayışa ve denenmemiş güvenli yollara gerek vardır.

   

  "AKP 'UZAYAN KOL BENİM OLSUN DEMİŞTİR"

   

  AKP milletimizi garip ve fakir bırakmıştır. Yandaşlar kayırılmış yolsuzluklar artmıştır. Çalmanın ismi yolsuzlukların önünü kesmek olmuş. ‘Uzayan kol benim olsun’ diye devletin kaynakları kullanılmış, vurgunlar olabildiğince artmıştır.

  Milletimiz yalanlarla avutulmuştur. Şimdi ileriye bakmanın ufka bakmanın zamanı gelmiştir. Koyulan hedeflere ulaşamayan, verilen sözlerin tutulmadığı ülkeden kurtulmak lazımdır. Muktedir bir ülkede yaşamak herkesin hakkıdır. Adil ve dengeli toplumsal sistemin kurulması, ekonomik sistemin yapılandırılması geciktirilmeksizin hayata geçirilmelidir. Demokrasinin istikrarlı şekile yükselebilmesi için halkın yeterli imkanlara sahip olması gerekir.

  AKP hem demokrasi yorumunda hem de özgürlük algısında yanılmıştır ve kendi pis emellerine alet etmiştir. Milletimizin hayatını güzelleştirmeli devletimizi güçlü kılmak için yeni bir anlayışa ihtiyaç vardır. Her alanda yenilenmeye silkinmeye ihtiyacımız vardır. Karşılaştığımız dengesizliklerin üstesinden gelemediğimizden gücümüz tükenmiştir. Üretemediğimizden paylaşamadık. Yıllar boyu özlemlerimizi ihtiyaçlarımızı temelli biçimde gideremedik. Bunlardan dolayı AKP ile birlikte yozlaşma had safhaya ulaştı.

   

  Takdir edersiniz ki bu devran artık son bulmalı ve Recep Tayyip Erdoğan demokratik yollarla ülkenin başından mutlaka ayrılmalıdır. Hem bugünümüzü hem yarınımızı mutlu kılacak politikalara gerek vardır. Biz parti olarak her şeyin en güzelini en iyisi sunmak için yola koyulduk. Milletimiz ikna edeceğiz, alışkanlıklarımızı ümitlerimizi yenileyeceğiz. Güvensizliği endişeleri bitireceğiz. En lüks malları tüketenlerle ekmek bile bulamayanlar arasındaki farkı yok edeceğiz. Millet olarak derin tutkumuz bizim tek sığınağımızdır. Önümüzdeki seçimlerde geçen yılları muhasebesini yaparak geleceğe odaklanmalıyız.

   

  "İKİ PARTİLİ SİSTEMİN ARDINDA KÖTÜ BİR NİYET VAR"

  Ekonomik beklentileri karşılayacağız. Ülkemiz son günlerde AKP döneminde tehlikeli tartışmaların içine çekilmek istenmektedir. Erdoğan’ın söz ettiği iki partili sistem... Yeni sistemin arkasında çok kötü bir niyet vardır. başbakanın örnek olarak ABD’yi göstermesi talihsizliktir. Teslimiyetçi anlayışın ABD’yi örnek gösterip sistem ithal etmeye çalışması gerçek yüzünü göstermiştir. arkasından eyalet yöntemlerinin övüldüğü üniter yapının sorunları arttırdığı dillendirilecektir. Başkanlık sisteminin tartışılmasını isteyerek mevcut yapıyı yok etmek istemektedir.

   

  “BAŞBAKAN İÇİN DEMOKRASİ VASITA”

  Başbakanın kendisi için demokrasi vasıtadır. Ara istasyondur. Cevabı merakla beklediğimiz sorular şunlardır: İki parti sistem isteğinin ardından ne gelecek? Milletimizin hangi değerlerine el atılacak? İki partili yapının yerleşmesi iki dilli iki devletli iki milletli iki bayraklı karanlığa girmesi mi istenmektedir? Erdoğan devleti 36 ya bölüp küçültürken, partileri kesip biçmek için küresel işbirlikçilerden aldığı kör makasla icraata geçmiştir.

   

  “MHP SON KALEDİR”

  İktidarın hedefinde MHP vardır. Aynı zamanda diğer partilere destek olanlar da bu düşmanlıktan nasibini almaktadır. Ülkenin yönetim yapısını korumaya çalışan partimiz son kaledir. Allah’ın izniyle AKP istilası amacına asla ulaşamayacaktır. Bu nedenle MHP ateş altında tutulmaktadır. Bu alçakla saldırılar ve tahrikler Türk milliyetçilerin kararlığı karşısında paramparça olmaya mahkumdur. Türk vatanını teslim almaya çalışan düşmanlar bugün de maşa olarak AKP yi kullanmaktadır. Önümüzdeki seçimde de AKP’nin istediği olursa ana dilde eğitimin sağlanması ve yaygınlaştırılması, teröristbaşının salıverilmesi, cumhuriyetin salıverilmesi ve Türklüğe dahil her şeyin tahrip edilmesine neden olacaktır.

   

  İKİ PARTİLİ SİSTEM TARTIŞMASI

  AKP mültezim memurları gibi milletimizin her değerine göz dikmiştir. Başbakan Erdoğan bilmelidir ki iki partili sistem bugüne kadar olsaydı AKP gibi bir parti bugün başımızda olamazdı. Bizim için yüzde 1 oy alan partiyle yüzde 10’u geçen parti arasında fark yoktur. Bölücü ve yıkıcı özellik taşımadıktan sonra her parti saygıya değerdir. Bu son gelişme başbakanın demokrasiden zerre kadar nasip almadığını ortay koymaktadır. Türk milleti AKP’nin oyununa gelmeyecek ve tezgahını başına geçirecektir.

  "GÜL İLE ERDOĞAN’IN TERS DÜŞMESİ DÜŞÜNDÜRÜCÜ"

  Başkanlık sistemiyle ilgili tartışmalar iki partili sistemden farklı değildir. Cumhurbaşkanı Gül ile Erdoğan’ın görünürde ters düşmesi düşündürücüdür. Erdoğan’ın ABD’yi örnek alması okyanus ötesinden yönlendirilen bir kişi için doğaldır. Erdoğan’ın sorunsuz dediği sistemin birçok sorunu vardır.

   

  ABD’ye bu sistem uygun olabilir. Ne var ki ABD için iyi olanın bizim için de iyi olduğunu düşünmek, yeni bir tür mandacılık zihniyetine sahip olmak ibret vericidir. Başbakan Erdoğan için başkanlık sistemi tek adamla yönetim isteğidir. AKP içinde farklı ses tonları kuru gürültüdür. Türkiye’nin yönetim şeklini değiştirmek her zaman milletimizin engeline takılacaktır. Erdoğan tiranlığa özenmektedir ve Ortadoğu sultanlarını örnek almaya başlamıştır. Ama arkasına bakmadan kaçanların acı sonlarını da aklından çıkarmaması gerekir. Milletimizin geçinme sorunu bir yanda beklerken gündemi çarptırmayı milletimiz bir gün kendine hatırlatacaktır.

   

  Tarih boyunca kuzey Afrika’da yer alan topraklar, sürekli kavganın savaşların yer aldığı bir coğrafya olmuştur. Bu alan Asya’da kalan coğrafyalarda çeşitli Türk devletlerinin zamanındaki hakimiyet havzalarıdır. Bu ülkelerde huzurun olduğu tek dönem Türklerin egemen olduğu dönemdir. Dileğimiz demokrasi ve hak taleplerinin karşılık bulması ve zulmün bitmesidir. Unutulmamalıdır ki demokrasi bir toplumsal gelişmenin sonucudur. Demokrasi asıl gücünü insanların sorumlu davranışlarından almaktadır. Gerçek demokrasiyi doğuracak zemin gerçek anlamıyla cemiyet içinde yoğrulmuş insani bir gelişmedir.

   

  Bahsettiğimizi topraklar üzerinde Müslümanlar acılar çekmektedir. Baskıcı yönetimler altında inim inim inlemektedirler. Demokrasi Müslümanların da hakkıdır ve dileğimiz bir an önce hak ve taleplerinin karşılık bulup onurlu bir hayat sürdürmeleridir.

  Bugünkü kaos ister istemez bize bop u hatırlatmaktadır. Değişik ülkelere bu olayların sıçraması şaşırtıcı olmayacaktır. partimiz olayları yakından incelemektedir. Öncelikle Ortadoğu’yu etki altına alan olayları iyi incelemek gerekiyor. kendi vatanımızda bu olayların olmaması için herkes tahriklere karşı çok dikkatli olmalıdır.

   

  Yolsuzluğun işsizliğin ve yandaşları kayırmanın toplumda nasıl bir öfkeye neden olduğunu bu vesileyle görmek lazımdır. Korku imparatorluğu kuranların sonunun nasıl olduğunu da bu olaylar sayesinde görmek mümkündür.

  AKP iktidarının gitmesinin tek yolu demokratik yollardan geçmektedir. Erdoğan ne kadar haddini aşsa da tek çıkar yol sandıktır. Erdoğan’ın artan huzursuzlukları küçümsememesini tavsiye ediyorum. AKP devri bir daha açılmamak üzere bitecektir.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı