Gündem Haberleri

  Bahçeli'den Erdoğan'a iki mesaj

  Hürriyet Haber
  23.07.2007 - 16:55 | Son Güncelleme:

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, AKP'nin dışarıdan yapılan dayatmalar nedeniyle oy oranının yükseldiğini söyledi. Ancak Bahçeli yeni dönem için Erdoğan'a uzlaşma elini de uzatmayı ihmal etmedi: Önümüzdeki zor ve sıkıntılı dönemin atlatılmasında yapıcı bir rol oynayacağız.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, seçime yönelik çalışmalarından dolayı partililere teşekkür etti. Açıklamasında, Türkiye'yi içte ve dışta ağır buhranların beklediğini, bu sebeple milli beka, toplumsal hayat ve ekonomik gelecek açısından dün yapılan seçimlerin önemli olduğunu belirten Bahçeli, şunları kaydetti:
  “Seçim sonuçlarına göre, yeni dönemin başlangıcı itibariyle Türkiye Büyük Millet Meclisi üç parti ile bağımsız temsilcilerden oluşacaktır. Ancak gelişmeler, önümüzdeki günlerde bu Meclis tablosunun değişimine açık bir sonucu da ortaya koymaktadır.

  Seçimin sonucunda, Milliyetçi Hareket Partisi TBMM'de yer almış, milletimiz muhalefet görevini partimize vermiştir. Partimiz, bu demokratik görevi layıkıyla yapacak ve aziz milletimizin kendisinden beklediği yapıcı ve etkili muhalefeti gerçekleştirecektir.”

  “DIŞARIDAN YAPILAN DAYATMA”

  Seçime giden süreçte, AK Parti'nin “tek başına iktidar gücünü ve emrindeki devlet kadrolarını” kendi siyasi geleceği için kullanmaktan çekinmediğini öne süren Bahçeli, MHP'li teşkilat üyelerinin de yoğun baskılarla karşılaştığını ve seslerini halka duyurmada engellemelere maruz kaldığını ifade etti.

  Bahçeli, “Medya unsurlarına kadar uzanan bu karartma, dayatma ve yönlendirmelerin, tek kanaldan propagandaya maruz kalan seçmenin eğilimlerine de yansıdığı bugünkü sonuçlardan anlaşılmaktadır” dedi.
  “İktidar partisinin kamuoyunda itibar kaybettiği son aylar içinde, Meclis iradesine yönelik dışarıdan yapılan dayatma ve zorlamaların toplumda kabul görmediği ve iktidar partisine hak etmediği bir desteği sağladığı anlaşılmaktadır” görüşünü dile getiren Bahçeli, şunları kaydetti:

  “Milletimizin yanılmaz sağduyusuna güvenerek, verdiği siyasi mesajları iyi değerlendirmek gerektiği gerçeği ortaya çıkmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi aziz milletimizin kendisine yüklediği sorumluluğun bilincinde ve farkındadır.
  Partimiz 23. dönem Türkiye Büyük Millet Meclisinde, milletinin emrinde ve hizmetinde olmaya devam edecek, mili duruşun, uzlaşmanın, hoşgörünün ve diyaloğun adresi olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi, milli bekamıza ve hassasiyetlerimize yönelik yanlış politikalara müdahale hakkını saklı tutarak, ülkemizin yeni krizlere sürüklenmeden önümüzdeki zor ve sıkıntılı dönemi başarıyla atlatılmasında yapıcı bir rol oynayacaktır.

  Beklentimiz ve ümidimiz kavga, dayatma ve inat ile artık Türkiye'nin yönetilemeyeceğini herkesin anlamış olması, Milliyetçi Hareketin sağduyu ve kucaklaşma çağrılarının cevap bulmasıdır.”
  Bahçeli, açıklamasında ayrıca “bunaltıcı baskı ve karşı propagandaya rağmen” var gücüyle çalışan teşkilat mensuplarına, adaylara ve dava arkadaşlarına teşekkür etti
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı