Gündem Haberleri

  Bahçeli’yi övdü

  Kemal ATLAN - Hakan TÜRKTAN Cafer ELMAS - Seyfullah SOLAK / DHA
  09.09.2013 - 01:03 | Son Güncelleme:

  Bilecik’in Söğüt ilçesinde düzenlenen 732’nci Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’nin 2’nci gününde Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi dün söylediği “Ertuğrul Gazi’nin huzurunda siyaset olmaz” sözleri nedeniyle tebrik ve takdir ettiğini söyledi. Bahçeli, dün törenler sırasında protokolden ayrı bir yere oturmayı tercih etti.

  Bahçeli törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Şüphesiz bunun farkında ve bilincinde olmanın ötesinde, yaşamaya ve yaşatmaya var gücümüzle çalışmalıyız. Çetin yollara, zor şartlara, sürekli güncellenen oyunlara, devamlı irileşen ve genişleyen karanlık kampanyalara rağmen, geçmişimizden kopmadan geleceğimizin stratejik amaçlarını tayin etmeliyiz. Ne üzücüdür ki bir zamanlar barışın, kardeşliğin ve birliğin hüküm sürdüğü yerler, bunalım ve buhranın kapanına sıkışmış, toplumsal, siyasal ve ekonomik darboğazın pençesine düşmüştür. Gerek etnik, gerek mezhep ve gerekse bölgesel sorunların getirdiği savaş ve çatışmalar, maalesef buraları esaret altına almıştır. Sanıyorum, Söğüt meşalesinden mahrum olmanın bedeli, hatta sırt dönmenin acı faturası bu şekilde ortaya ve yüzeye çıkmıştır. Yörük ve Türkmenler devletimizin direği ve milletimizin ilelebet sadık bekçileridir. Bu tarihi teminat var olduğu müddetçe hiçbir hain emel, başarıya ulaşamayacaktır.”

  ÖFKEYE UYSALLIKLA CEVAP

  Daha sonra kürsüye gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da özetle şunları söyledi: “Burada bir bütün Anadolu var. Sadece Bilecik, Bursa, Balıkesir, Eskişehir yöresinden değil, Türkiye’mizin her yerinden gelenler var. Çok değerli genel başkanlarımız var. Dün sayın Devlet Bahçeli’nin çok güzel bir sözünü dinledim. Kendisine günlük siyasi haberlerle ilgili soru soran gazetecilere aynen şunu söylemiş ‘Ertuğrul Gazi Bey’in huzurundayız, burada siyaset konuşmayalım.’ Kendisini tebrik ediyorum, takdir ediyorum. Bize düşen bize öfke duyanlara, uysallıkla cevap vermektir. Devlete uzun süredir gücenen, dışlanan ve gönül koyanların tekrar gönlüne girmektir. Bu insanları tekrar devletle barıştırmak, bir idealde buluşturmaktır. Bize düşen, hakkın ve hukukun üstünlüğünü esas alan adaletin varlığını tesis etmektir. Biz milletimizi büyük saydık, kendimizi milletin hizmetkarı bildik. Hizmet etme azmimiz arttıkça sınandık ama vazgeçmedik. Çok çalıştık ve ekonomide bereketi bulduk. Hem milletimize hem de Rabbimize inancımız tamdır, bu ruh olmadan yalnız kalacağımızın da bilincindeyiz”
  Bülent Arınç, Söğüt’te ilk olarak Ertuğrul Gazi Türbesi’ni ziyaret ederek dua okudu. Bir yörük çadırının yanına Türk Bayrağı diken Arınç, yörüklerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı