Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bahçeli’ye tazminat davası açacağım

  Eyüp SERBEST/İSTANBUL
  09 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 09 Mayıs 2011 - 00:37

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli kurmayları hakkında peş peşe patlayan kaset skandallarıyla ilgili Başbakan Tayyip Erdoğan’a sorduğu İbrahim Faruk Bayındır’a Hürriyet ulaştı.

  Devlet Bahçeli’nin dün İstanbul’daki konuşmasında hedefinde olan İbrahim Faruk Bayındır ilk ulaştığımızda açıklamadan haberi olmadığını söyledi. Daha sonra aradığımızda ise “Avukatım bununla ilgili tam detaylı açıklama yapacak. Bizim hiçbir ilgimiz yok. Yarın (bugün) tazminat davası açacağız. Görüşmelerim avukatım üzerinden yapılacak. Avukatım bütün gazetelere, ajanslara bilgi geçecek” dedi.

  Belediye meclis üyesiydi

  İbrahim Faruk Bayındır iş hayatına kayınpederi Ahmet Özbey’in sahibi olduğu Megatrans nakliye firmasında başladı. Ahmet Özbey, 1993’te eski adı Oktay TIR Garajı olan şirketinde 556 kilo eroinle yakalanmıştı. İddialara göre eroinin 200 kilosunu o dönem Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı olan Nevzat Birdal makam odasında saklamıştı. Ahmet Özbey, bu davadan 20 yıl hapis ve 49 bin 500 TL para cezasına çarptırıldı. Babası cezaevine girdikten sonra şirketin başına geçen Eyüp Özbey (22), 16 Eylül 1998’de BMW marka otomobiliyle yaptığı kazada yanarak hayatını kaybetti. İşleri bundan sonra İbrahim Faruk Bayındır devraldı. Tarkim Uçuş Okulları’nın da sahibi olan Bayındır bir süre Borajet’le de çalışmıştı. Geçen dönem Küçükçekmece Belediye Meclisi’nde AK Parti üyeliği yapan Bayındır, 12 Haziran Genel Seçimleri için AK Parti’den milletvekili aday adayı olmuş ancak temayül yoklamalarında 25 oy alınca elenmişti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı