Gündem Haberleri

  Bahçeli’nin açıklaması tarihe düşen kara leke

  ANKARA
  01.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AKP Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı, "Bölücü taleplerin taşeronu" olarak nitelediği açıklamasına sert tepki gösterdi.

  Aksu, bu açıklamayı, "Türk siyasi tarihine düşen kara bir leke" olarak değerlendirdi. Aksu, dün yaptığı yazılı açıklamada özetle şunları söyledi:

  Hakaret ve iftirayla vatansever olunmaz

  "Fikirleriyle milletin zihninde yer edinemeyenler, hakaretlerle ve yalanlarla dikkat çekmeye çalışmaktadırlar. Sürekli insanlara korku aşılayarak, sürekli kavga ve nefreti besleyerek vatansever olunamayacağını, Sayın Bahçeli’ye birinin anlatması gerekiyor. Sürekli bu ülkenin başbakanına hakaret etmekle, ona iftira atmakla, bu milletin gözünde bir yere gelinmez, olsa olsa düşülür. Ülkenin en büyük sorunu karşısında siyasi sorumluluğuyla hareket edemeyenler, yüksek gerilim hattı üzerinde var olmaya soyunanlar, sorumsuzluklarını sandıkta görmeye hazır olmalıdırlar."

  Bahçeli ne demişti

  Bahçeli, önceki gün yaptığı yazılı açıklamada, şöyle demişti: "Türkiye’nin milli varlığını hedef alan etnik bölücülük gündemi AKP hükümeti eliyle adım adım ilerlemektedir. Terörle mücadele iradesi olmayan Başbakan, bölücü taleplerin taşeronluğunu yaparak teröre teslim olma hazırlığındadır."
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı