Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ’Bahçeli MİT’tendir’ haberi AKP ve yandaşlarının paniği

  Süleyman DEMİRKAN / ANKARA
  21 Temmuz 2007 - 00:00Son Güncelleme : 20 Temmuz 2007 - 23:14

  AKP’ye yakın bazı gazetelerin dün verdikleri Alparslan Türkeş’in bir mektubunda, "Bahçeli MİT’tendir itimat etmeyin" dediğine yönelik iddiası bizzat oğlu Tuğrul Türkeş tarafından tepkiyle karşılandı.

  Türkeş, "Bu asılsız haber, AKP ve yandaşlarının paniğinin ve panikten doğan hezeyanının dışa vurumu" dedi. Türkeş, bu iddianın yeni olmadığını, 10 yıldır ısıtılıp ısıtılıp gündeme getirildiğini belirterek, şunları söyledi:

  AKP MAĞLUP OLACAK

  Bunun gerçek olmadığına dair hem yazılı basında, hem de televizyonlarda birçok kez açıklama yaptım. Buna rağmen seçime iki gün kala tekrar bu tip gerçek dışı iddiaların ortaya atılması, AKP’nin bu seçimin mağlûbu olacağını gösteriyor. Bundan medet uman zihniyete ne diyeceksiniz? Son olarak Haber Türk’te Basın Kulübü programında bu iddiayı yalanlamıştım.

  BORSA SPEKÜLASYONU

  İktidar partisinin bu gerçek dışı iddialarla kamuoyunu yönlendirmeye çalışması aynı zamanda iktidar yanlılarının borsa manipülasyonu ve bunda rant sağlama çabasıdır. Buna dikkat etmek lazım. AKP ve yandaşlarının bu tutumu siyasi ahlakla bağdaştırılamaz. 23 Temmuz korkusuyla milleti aldatmaya yönelik ’cambaza bak’ diyorlar. AKP yalan haberden medet umuyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı