Gündem Haberleri

  Bahçeli: Maliye Bakanı doğruyu söylemiyor

  Elif DEMİRCİ- Turan GÜLTEKİN/AYDIN, (DHA)
  27.02.2011 - 12:04 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Aydın il başkanlığını ziyaretinde, "Maliye Bakanı olsun, Başbakan olsun, Türkiye ekonomisini olduğundan iyi göstermeye çalışıyor. Ancak gerçek bu değil" dedi.

  Aydın’a dün gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ikinci gün ziyaretlerine partisinin Aydın İl Başkanılğı’ndan başladı. MHP Aydın İl Başkanı Hasan Muti’nin ’kıl çadır’ hediye ettiği Bahçeli, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bahçeli dün Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in de Aydın’da ziyaretlerde bulunduğu ve açıklamalar yaptığının hatırlatılması üzerine ekonomiyi şu sözlerle değerlendirdi:

  "Maliye Bakanı olsun, Başbakan olsun, Türkiye ekonomisini olduğundan iyi göstermeye çalışıyor, gerçek bu değil. Aydın’da işsizliğin, yokluğun altında kalan, evine aş götüremeyenler, Maliye Bakanı’nın bu sözlerini duyunca ’Ya ben bu ülkede yaşamıyorum, ya da Maliye Bakanı yanlış konuşuyor’ der."

  Bahçeli bir başka soru üzerine Ortadoğu’daki gelişmeleri, "Bulaşıcı etkisi var. İnşallah Türkiye’ye sirayet etmez" sözleriyle değerlendirdi. İl yöneticileriyle basına kapalı toplantı yapan Bahçeli’ye, Sadettin Demirel’in ’Üç Efe’ kitabı da hediye edildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı