Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bahçeli istediği an Derviş'le görüşür

  Süleyman DEMİRKAN / ANKARA
  16.07.2001 - 01:47 | Son Güncelleme: 16.07.2001 - 01:47

  Başbakan Bülent Ecevit'in, ‘‘MHP-Derviş gerginliğinin giderilmesi için arabuluculuğa hazır olduğu’’ mesajına MHP'den, ‘‘Arabulucuya ihtiyacımız yok’’ karşılığı geldi.

  MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, ‘‘Sayın Ecevit'e teşekkür ederiz. Bahçeli ihtiyaç duyduğu anda Derviş ile görüşür’’ dedi.

  Lideri Devlet Bahçeli ile dün Aksaray'a giden Şandır, Ecevit'in çağrısına yanıt verdi. ‘‘Derviş'in ihtiyacı varsa Sayın Ecevit ona yardımcı olabilir’’ diyen Şandır, şöyle konuştu:

  ‘‘Bizim Derviş'le problemimiz yok. Derviş ile aramızda gerginliğin var olduğunu iddia eden çevreler hem yanılıyorlar, hem de yeni bir krize neden olabilirler. Derviş ile çatışmamız yok. Görüş farklılıkları olabilir. Bizim nazarımızda Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı'dır. Başarmak mecburiyetinde. Herkes başarılı olması için katkı sağlamalı. MHP olarak en müspet yaklaşımı gösterdik, yine göstereceğiz.’’

  Şandır,
  Devlet Bakanı Derviş ile aralarındaki problemin Telekom ve tarım ürünleri taban fiyatından kaynaklandığı iddiasını da reddetti. ‘‘Bunlar sıradan olaylar’’ diyen Şandır, bu konularda uzlaşmaya varıldığını belirtti. ‘‘Derviş'in ihtiyacı varsa, Ecevit ona yardım etsin’’ de diyen Şandır, Derviş'in 20 yıldır Türkiye'den uzak olduğunu, bundan dolayı ‘‘bazı yanlışlıklar' yaptığını da ileri sürdü.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı