Gündem Haberleri

  Bahçeli istedi, iki müsteşar MHP'deki yöneticiliği bıraktı

  Hürriyet Haber
  23.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SAĞLIK Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Haluk Tokuçoğlu ile Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Semih Yalçın, Hürrriyet'in yayını üzerine, aynı anda yürüttükleri MHP üyeliğinden ve Merkez Yürütme Kurulu üyeliğinden istifa ettiler. İki müsteşar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'in isteği ve diğer parti yöneticilerinin telkini üzerine parti ile ilişkilerini kesip, istifalarını verdiler.

  Sağlık Bakanı Osman Durmuş, Tokuçoğlu ve Yalçın'ın MHP ile ilişkilerini kesmekle, ‘işin doğrusunu yaptıklarını’ söyledi. MHP'nin Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin de, yapılan bir hatadan geri dönüldüğünü belirterek, iki görevi birden yürütmenin MHP'nin ilkelerine aykırı olduğunu vurguladı. Çetin, Tokuçoğlu ve Yalçın'ın istifalarını Teşkilat Başkanı olarak kendisine verdiklerini, kendisinin de bu istifaları işleme koyarak Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdiğini duyurdu.

  Çetin, Tokuçoğlu ve Yalçın'ın Müsteşar ve Müsteşar Yardımcısı olarak bugüne kadar yaptıkları işlemlerin ve attıkları imzaların ‘tartışmalı’ olduğu yönündeki görüşlerin yanlış olduğunu belirtti.

  MHP Genel Sekreteri Abdurahman Küçük de, ‘‘İstifa konusunda, takdir kendilerinin. MHP'nin ve Genel Başkanı'nın hassasiyetlerini biliyorlar. MHP'ye veya ülkeye zarar gelecekse, arkadaşlarımız bunun takdirini yapmakta tereddüt göstermezler. Bunun sorun yapılacağını bilselerdi, baştan istifa ederlerdi’’ dedi. Küçük, parti üyeliği ve yöneticiliği ile bürokratik görevin birlikte sürdürülmesinde Siyasi Partiler Yasası'nda bir açıklık olmadığını belirterek, ‘‘Bu boşluk doldurulmalı’’ dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı