Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bahçeli: "Harekat PKK'nın kökü kuruyana kadar sürmeli"

  Mehmet DOĞANER- Ali Rıza EREN/ ERDEMLİ (Mersin) (DHA)
  23.10.2011 - 22:12 | Son Güncelleme: 23.10.2011 - 22:12

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terör olayları nedeniyle milletçe acılarla yoğrulan günler yaşandığını vurgulayıp Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, "PKK’nın kökü kuruyuncaya kadar bu harekat sürmeli. Nereye gidiyorsanız gidin, hangi dağı yakacaksanız yakın, ama şu terör belasından Türk milletini kurtarın" dedi.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mersin’in Erdemli İlçesi’nde belediye tarafından yapılan 7 park ve atık su arıtma tesisinin açılışını gerçekleştirdi. MHP Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ve bazı milletvekilleri ile Erdemli’ye gelen Devlet Bahçeli’ye Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, temsili olarak hemşehrilik belgesi verdi ve el dokuması halı hediye etti. Bahçeli, belediye ziyaretinde bir kadının getirdiği 6 aylık olan ve adının ’Devlet’ olduğunu söylediği bebeği kucağına alıp sevdi. Bahçeli, adaşıyla kısa süre ilgilenirken, annesine dönüp, "Düğününden de haberim olsun" dedi.

  Atık su arıtma tesisi ve 7 parkın toplu açılışı nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende halka hitap eden Bahçeli, terörle mücadele konusuna değindi. Bahçeli şunları söyledi:

  HÜKÜMET PKK İLLETİNİ YA TESLİM ALMALI, YA YOKETMELİ

  "Türkiye’nin gencecik evlatlarını, çocuk, yaşlı, kadın, erkek demeden öldüren ve şehit eden PKK illetinin artık kökü kazınmalıdır. AKP Hükümeti, bu PKK illetini ya teslim almalı, ya da yok etmelidir. Son günlerde yaşanan olayların ardından düzenlenen kara harekatı sonuna kadar devam etmelidir. PKK’nın kökü kuruyuncaya kadar bu harekat sürmeli. Artık Kandil’e Türk Bayrağı dikilmeli ve dalgalanmalıdır. PKK ile savaşan ve mücadele eden MHP Milletvekili hapiste, fakat Habur’da karşılanan terör örgütü mensubu dışarıda kol geziyor. Bu durumlara el koyabilecek, gerekenleri yapabilecek yürekli savcıları göreve davet ediyorum. Bu durumu karara bağlayacak cesur hakimleri göreve çağırıyorum."

  DEPREM ÖLENLERE BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

  Van’da meydana gelen deprem nedeniyle de büyük üzüntü duyduğunu dile getiren Bahçeli, "Bugün Van’da meydana gelen depremde 700’ün üstünde vatandaşımız hayatını kaybetti. Hepsine Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarına başsağlığı diliyorum" dedi.

  Bahçeli, Erdemli programında Tömük beldesinde bulunan Kara Narenciye Fabrikası’nı gezerek işçilerle bir süre sohbet etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı