Gündem Haberleri

  Bahçeli’den vekiline ‘Dengesiz’ ihracı

  Umut ERDEM/ANKARA
  23.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç’i ‘disiplinsiz’ ve ‘dengesiz’ davranışları nedeniyle kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak Merkez Disiplin Kurulu’na sevk etti. Kurulun 7 gün içerisinde toplanarak İrbeç’i partiden ihraç etmesi bekleniyor.

  İrbeç, 12 Haziran genel seçimlerinden önce AK Parti’den istifa ederek MHP’den aday olmuştu. İrbeç’in parti yönetimine ilişkin eleştirileri nedeniyle ihracının istendiği bildirildi. MHP kaynakları, İrbeç ile Bahçeli’nin arasının açılmasında, İrbeç’in parti içindeki muhalif tavırlarının etkili olduğunu kaydetti. Kaynaklar, ihraç talebinde; partinin politikalarını olur olmaz yerlerde eleştirmesinin, düşünmeden hareket etmesinin rolü olduğunu bildirdi. Tedbir kararı verilen İrbeç, 3 gün içinde itirazda bulunabilecek.

  Televizyondan öğrendim

  İhraç istemini televizyondan öğrendiğini belirten İrbeç, “Niçin olduğunu bilemiyorum. Benim gündemimde Genel Başkan’a karşı konuşmak yok. Gündemimde partiyi iktidara nasıl taşırız var” dedi. AK Parti’den MHP’ye geçtiğini hatırlatan İrbeç, “Bu partiye davet edilmiş birisiyim. Aynı zamanda da kökten ülkücü birisiyim. Böyle olunca da benim görevim bu milletin beklentisi doğrultusunda hareket etmektir. Parti yönetimini veya Genel Başkan’ı eleştirmek gibi bir tutumum yoktur. Benim kaygım şehitlerin ailelerinin acısını paylaşmak. Kaygım kim ihraç edilir, kim edilmez değil. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Ben iktidar milletvekilliğinden yoluma döndüğüm için iktidarın heyecanını taşıyorum” diye konuştu. İktisat ve dış politika uzmanı Prof. Dr. İrbeç, Fransızca, Almanca, İngilizce, İtalyanca, Arapça, Rusça, İspanyolca biliyor. İrbeç’in çok sayıda bilimsel makalesi ve 4 de kitabı bulunuyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı