Gündem Haberleri

  Bahçeli: Başbakan düşmanlığını dışa vurdu

  Ferah IŞIK - Ramazan ÇETİN/AYDIN, (DHA)
  26.02.2011 - 15:42 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bir televizyon programında "MHP’nin politikalarına kaydığınız söyleniyor" yorumuna, "Bunu hakaret olarak kabul ediyorum" diye yanıt vermesine sert tepki gösterdi. Bahçeli, "Sayın Başbakanın şuur altında birikmiş olan Türk milleti ve MHP düşmanlığı dışa vurdu" dedi.

  BAHÇELİ'NİN AYDIN ZİYARETİNDEN KARELER

  Çeşitli açılış ve temel atma törenlerine katılmak üzere Aydın’a gelen Devlet Bahçeli ilk olarak Buharkent Belediyesi’ni ziyaret etti. MHP’li Belediye Başkanı Kadri Ölçenoğlu, Bahçeli’ye iğde ve ceviz ikram etti. Ölçenoğlu, iki yıl öncesine kadar ilçedeki boşanma oranının Türkiye ortalamasının üstünde olduğunu, evlenecek olan gelin ve damat adaylarını evlilik kursuna alarak eğitim verdiklerini belirtti. Ölçenoğlu, "Sayın genel başkanım, ehliyet alırken bile insanlar kursa gidiyor. Evlilik çok ciddi bir olay ama insanlar bunun kursuna gitmiyor. İki yıl önce göreve geldik ve hemen kurs açtık. İki yıldır bir tane bile boşanma vakası olmadı" dedi. Bahçeli de bunun üzerine "Aferin başkan çok önemli ve güzel bir çalışma yapmışsınız" diye konuştu. Bahçeli, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Önceki gün ATV’de yayınlanan bir programda gazeteci Mehmet Barlas’ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a "Son günlerde MHP politikalarına kaydığınız söyleniyor" dediği ve Erdoğan’ın da "Bunu hakaret olarak kabul ediyorum" diye yanıt verdiğinin hatırlatılması üzerine Bahçeli, "Başbakan Mehmet Barlas’ın tuzağına düştü. Sayın Başbakanın şuur altında birikmiş olan Türk milleti ve MHP düşmanlığı dışa vurdu. Başbakanın Türk’e ve Türk milliyetçiliğine düşmanlığını herkes tanımış oldu" dedi.

  LİBYA ŞOVA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

  Libya’daki karışıklıktan kaçan Türk işçilerinin tahliyesi konusundaki bir soruyu da yanıtlayan Bahçeli, 25 bin kişinin getirilmesinin zor olduğunu söyledi. Hükümetin Türklerin gemilerle getirilmesini şova dönüştürdüğünü kaydeden Bahçeli, "Başbakanın Berlusconi gibi aziz bir dostu var. Başbakan İtalya, Malta ve Girit ile anlaşıp, Türk işçileri burada toplayıp soğukkanlı biçimde tahliyelerini yapmalıydı. Bu yapılsa daha iyi olurdu. Ancak bunlar işi şova dönüştürdü. Her gün törenle bir gemi getirmek anlamsız" dedi.

  BARAJ KAYGISI YOK

  Haziran ayında yapılacak genel seçimlerle ilgili sorulara da yanıt veren Bahçeli, MHP’nin baraj kaygısı yaşamadığını, belli çevrelerin bilinçli olarak parti üzerinde böyle bir harekette bulunduğunu söyledi.

  MHP Genel Başkanı Bahçeli, daha sonra Buharkent Toplu Konut Yapı Kooperatifi tarafından yaptırılan 24 konutun tapularını hak sahiplerine teslim ederek, ikinci etap 140 konutun temel atma törenine katıldı. Bahçeli, bölgenin zengin jeotermal kaynaklara sahip olduğunu belirterek, "Bu konuda yasa değişikliğine gidilmesi gerikiyor. Jeotermal kaynakların kullanım haklarının belediye başkanlıklarına devredilmesi lazım. Bu konuda TBMM’de bir çalışma içindeyiz" dedi.

  Devlet Bahçeli’ye Buharkent’te vatandaşlar büyük sevgi gösterisinde bulundu. Çevre il ve ilçelerden de gelen parti teşkilatı üyeleri de Bahçeli’nin incelemelerine katıldı.

  VEFA, SADAKAT, HİZMETE SAYGI YOK

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Nazilli Belediyesi’nin toplu açılış törenine katıldı. Törenle 64 toplu konut, huzurevi, alzheimer merkezi, kapalı pazar yeri, içme suyu fabrikası, MOBESE sistemi, Fen lisesi temeli, doğalgaz, etnografya müzesi, ağız ve diş sağlığı ile Alpaslan Türkeş Bulvarı’nın açılışı yapıldı.

  Belediye önünde toplanan yaklaşık 5 bin kişiye seslenen Bahçeli, 12 Haziran seçimlerinin, Türk milleti ve siyasi partilere hayırlı olmasını diledikten sonra iktidara yüklendi. AKP’den önce 57 Cumhuriyet hükümeti ülkeyi yönettiğini kaydeden Bahçeli, "Atatürk ve İnönü hükümetleri de buna dahil. Bu ülkede cumhuriyet döneminden itibaren her iktadar millete hizmet etmeye çalıştı, iktidar sorumluluğunu üstlendi. Herbiri samimiyetle çalıştı, mutluluk ve refahı artırmak için gayret gösterdi. Hiç kimse, inkar yolunu tercih etmedi. CHP ile göz kırpışıp Siirt’ten milletvekili seçilen Recep Tayyip Erdoğan başbakan olmadan önceki 116 karanlık gününü hala anlatamadı. Tayyip Erdoğan milletvekili oldu, geçmişteki tüm hükümetleri inkar etti. Herşey benle başladı diyor. Bunda vefa, sadakat ve hizmete saygı yok. Yaptıkları siyasi edeple bağdaşmıyor. AKP’nin yaptıklarını siyasete kültür olarak yerleştirirsek bir gün bir edepsiz iktidara gelir, Recep Tayyip Erdoğan dönemini de inkar eder" dedi.

  BOZKURT’UN NEFESİ ENSENDE

  Türkiye’nin tüm kazanımlarının, üniter yapısının, toprak bütünlüğünün tehdit altında olduğunu kaydeden Bahçeli, toplumda cepheleşme yaratıldığını söyledi. Bahçeli, "Türkiye’nin ayrışması ve bölünmesi için uğraşılıyor, ülkeyi dilim dilim etmenin gayreti gösteriliyor. Başbakan ikide bir kalkıyor Türkiye’de 36 etnik grup olduğunu söylüyor. Ne yapacaksın etnik grupları? Millet, birbiriyle kaynaşmayı değil de ayrışmayı tercih ederse ülke ne hale gelir? İktidar yanlışa saplanmış çıkamıyor, etrafı sarılıp kuşatılmış. Bu iktidarın ülkeyi üçüncü dönem yönetme hakkı yok" dedi.

  Korku imparatorluğunu kuran iktadarın toplumu ezdiğini, sadece MHP’den korktuğunu ifade eden Bahçeli, "Başbakan bu yüzden MHP’ye saldırıyor, hesap soracağımızı biliyor. Ey başbakan nerede olursan ol, Bozkurt’un nefesi ensende dolaşıyor, hesap vereceksin. Yaptığın yolsuzlukların hesabını vereceksin. AKP’ye oy veren kardeşlerim gidişat iyi değil, felakete gidiyoruz. İktidarın nadasa çekilmesi, dinlenmesi, 8 yılın hesabını vermesi gerekiyor. Bunları kim yapacak? AKP’ye oy veren vatandaşlar yapacak. İşsizlik sorununu çözeceğiz, terörün kökünü kazıyacağız, mutlu bir Türkiye yaratacağız. İktidar partisi adalet partisi olmaktan çıkmış aldatma ve kandırma partisi haline gelmiştir. İktidardan kurtulmak lazım" diye konuştu.

  Bahçeli, kurdeleyi kestikten sonra Etnografya Müzesini gezdi. MHP Genel Başkanı daha sonra Karacasu İlçesi’ne hareket etti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı