Gündem Haberleri

  Bahçeli: ABD’nin uyarısı dostane değil

  ANKARA
  03.04.2016 - 20:59 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD’nin kendi vatandaşlarını Türkiye’de 19 ile gitmemeleri yönünde uyarmasına tepki gösterdi ve “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’de bulunduğu sırada, bu ülkenin Türkiye’ye yönelik hasmane tutum takınması, terörizm konusunda kırmızı alarm vermesi kuşkulu ve manidardır” dedi. Bahçeli’nin dün yaptığı yazılı açıklamada özetle şunları söyledi:

  İZLEYENLER DE SORUMLU

  “Türkiye olağanüstü şiddet şartlarına mahkûmdur. Bölücü hainler özellikle Nusaybin’e daha fazla bomba yığınağı yapmışlar, her yeri silah ve mühimmatla doldurmuşlardır. Sokak aralarına çelik plakalı duvarlar örülmüş, bomba yerleştirilmiş kilit taşları dikilmiştir. Suriye’nin kuzeyinden sızdığı anlaşılan YPG’li militanlarla birlikte, evlerin çatılarına mevzilenen keskin nişancılar Nusaybin’i kan gölüne çevirmiştir. Teröristlerin il ve ilçe merkezlerine konuşlanması esnasında valilerin ve hükümetin ne yaptığı, hangi tedbirleri aldığı ise meçhul olduğu kadar şaibeli ve sorgulanmaya açıktır. Türkiye düşmanları silahlanıp saldırı konumuna geçerken, buna seyirci kalan, ağırdan alan, izleyen kim varsa dökülen şehit kanlarında sorumlulukları vardır.

  MASUM GÖRÜNMÜYOR

  Bunlar oluyorken PKK’yı görmezden gelip günlük cari faaliyetlere dalan kamu görevlileri ise işbirlikçi olup haklarında adli ve idari takibat mutlaka yapılmalıdır. Türkiye terörle mücadele ederken, dost ve müttefik görünümlü ABD’nin Ankara’daki Büyükelçiliği vasıtasıyla kafaları karıştırması, akılları bulandırması, korkuları tırmandırması masum ve sıradan görülemeyecektir. ABD Büyükelçiliği’nin kendi vatandaşlarına 19 ilimizin ismini tek tek sayarak gitmemeleri yönünde uyarması hiçbir açıdan meşru ve dostane bir tavır sayılamayacaktır. 

  KUŞKULU VE MANİDAR

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’de bulunduğu sırada, bu ülkenin Türkiye’ye yönelik hasmane tutum takınması, terörizm konusunda kırmızı alarm vermesi kuşkulu ve oldukça da manidardır. Dahası Erdoğan’ın her ABD seyahati öncesi veya sonrası, meydana gelen terör saldırıları da mide bulandırıcı planlamaların ve düşmanca niyetlerin varlığına karine teşkil etmektedir. Bedeli ne olursa olsun, etki ve nüfuz ajanları; kin ve nefret gergefinde Türk düşmanlığı işleyen yabancı mihraklar amaçlarına ulaşamayacaklardır. “

  Etiketler: mhp , devlet bahçeli , bahçeli
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı