Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bahçeden geçerim geçemezsin davası

  Mustafa KINALI
  27.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme: 27.02.2006 - 00:38

  İstanbul Kuzguncuk'taki Boğaziçi Apatmanı'nın yönetimi, bahçesinden geçen 30 yıllık yolu kapatınca, anayola ulaşmak için 54 basamak çıkıp 1 kilometre yürümek zorunda kalan arkadaki İstanbul Apartmanı'nda yaşayanlar isyan etti. Boğaziçi Apartmanı'nın üç sakini ise geceleri zillerine basıp "Orada erkek yok mu" diye nara atıp, pencereleri taşlamakla suçladıkları İstanbul Apartmanı'nın "merdiven timleri"ni Üsküdar Cumhuriyet Savcılığı'na şikayet etti.

  BOĞAZİÇİ Apartmanı'nın yöneticisi Turizmci Kutluay Özün, bahçelerinden geçen yolu tüm mahalleli kullandığı için kapatma kararı aldıklarını belirtti. Özgün, "İstanbul Apartmanı yöneticilerine defalarca arka kapılarını kapatıp bu yoldan başkalarının geçmesini engellemelerini istedik, dinlemediler. Köpeklerini gezdirmek için bu yoldan geçirdiler, pisliklerini temizlemediler. Bahçemiz yol geçen hanına döndü" dedi.

  SAHİLE ÇIKMAK HAK

  "Kilit açılana kadar her gece buradayız" diye geceleri Boğaziçi Apartmanı önünde eylem yapmakla suçlanan İstanbul Apartmanı'nın yöneticisi Kadın Doğum Uzmanı Dr. Mürüvvet Türkeli ise müteahhitin aldıkları daireleri "Bu yoldan /images/100/0x0/55eb4949f018fbb8f8b7684bgeçiş hakkınız var" diye sattığını idda etti. 24 daireli apatmanda oturanları, 40 basamakla ulaştıkları Paşalimanı Caddesi'ne, 54 basamak çıkıp bir kilometre yürüyerek ulaşmaya mahkum eden zihniyetle sonuna kadar mücadele edeceklerini söyledi. Dr. Mürüvvet Türkeli şöyle konuştu:

  AFETTE KAÇAMAYIZ

  "Biz, onların güvenlik nedeniyle şikayetçi oldukları üst taraftaki yolu demir kapıyla kapattık. Güvenlik kameraları da taktıracağız, ama kabul etmiyorlar. Bu merdivenleri sabaha karşı yapmadık. Felaket anında o 54 basamağı nasıl çıkarız? Deprem var, yangın var. Karlı havalarda üstteki yola ambulans, itfaiye gelemiyor. Paşalimanı'na ulaşmak bizim için hayati. Ön kapı kapanamaz, kapanmamalı. Davayı, Boğaziçi apartmanı kazanmış, ama bu bizim eski yöneticimizi ilgisizliğinden. Başka yasal haklarımız da var."

  Üsküdar Cumhuriyet Savcılığı, Boğaziçi Apartmanı'nın taciz, tehdit iddialı dilekçesini işleme koydu. Dava açılması halinde apartman sakinleri, mahkemelerde hesaplaşacak.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı