Baharla birlikte leylekler de yuvalarına döndü - Çankırı Haberleri
Çankırı Haberleri

ÇANKIRI HABERLERİ

  Baharla birlikte leylekler de yuvalarına döndü

  DHA
  11 Nisan 2017 - 17:03Son Güncelleme : 11 Nisan 2017 - 17:03

  Baharla birlikte leylekler de yuvalarına döndü

  Cengiz YALÇIN/ILGAZ(Çankırı), (DHA) - BAHARIN habercilerinden olan leylekler, artık yuvalarına gelmeye başladı. Sıcak kıtalardan Çankırı'nın Ilgaz ilçesi İnköy'e gelen leylekler, yuvalarında ilk onarıma da başladılar.
  Leylekler, yuva etrafından topladıkları dal parçaları ve diğer artıklarla kıştan zarar gören yuvalarını onarmaya başladılar.Tüm hazırlıklar, yeni yavrular için yapılmaya başlandı.Onların güvenliğini sağlamak için yuvanın konumunu güvenli hale getirmek için  ebeveyn leylekler çalışmaları hızlandırdılar. Leyleklerin, yumurtaların ve doğacak yavruların güvenliğini korumak istedikleri belirtildi.
  Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çankırı Orman Su İşleri Doğa ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü verilerine göre, Çankırı'da merkez, Kızılırmak, Şabanözü, Yapraklı, Çerkeş, Orta, Atkaracalar ve Ilgaz ilçelerinde 63 köyde aktif vaziyette Yüksek Gerilim direği, elektrik direği, çatı, cami, telefon direği ve kayalıklarda olmak üzere 224 yuva bulunduğu belirtildi. 24 yuva ile Kızılırmak ilçesinin ilk sırada yer aldığı belirtildi.

  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  ÇankırıBugün24 ºCAçık
  • Cuma24 ºC
  • Cmts26 ºC
  • Pazr 24 ºC
  • Pzts22 ºC
  • Salı23 ºC
  • Çarş25 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı