« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bahar şenliğinde 2010 heyecanı

17-22 mayıs 2010 tarihleri arasında düzenlenen 16. Öğrenci Bahar Şenliği kapsamında 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nın tanıtımı da yapılıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Erciyes Üniversitesi'nde geleneksel olarak 17-22 mayıs 2010 tarihleri arasında düzenlenen 16. Öğrenci Bahar Şenliği kapsamında 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nın tanıtımı da yapılıyor.

Her yıl geleneksel olarak Mayıs ayı içerisinde düzenlenen bahar şenliğinin ilk gününde beden eğitimi ve spor yüksekokulu standında turnuvalara katılan öğrencilere şampiyonanın tanıtım broşürleri, haber bültenleri, maskot kartpostalları ve posterler verildi.

2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nın Kayseri ayağında gönüllü olarak görev yapacak olan gönüllüler tarafından,dünya şampiyonasının tarihleri, katılımcı takımlar ve gönüllü başvuruları hakkında şenliklere katılan öğrencilere bilgi verilirken, gün boyu şenlik alanında aktivitelere ve konserlere katılan öğrencilere tanıtım broşürleri dağıtıldı.

BESYO standında yer alan basketbol potası da 2010 FIBA Dünya Şampiyonası posterleri ve afişleri ile süslenerek Erciyes Dağı manzarası eşliğinde çok güzel bir görüntüye kavuştu...

Yaklaşık 45000 öğrencinin eğitimine devam ettiği Erciyes Üniversitesi’nde düzenlenen bahar şenliğinin 2. gününde ilk gün yapılan aktivitelere ek olarak Erciyes Üniversitesi kan bankası merkezi de posterlerle süslendi.

Kan bağışında bulunan her gönüllüye birer adet tanıtım broşürü ve şampiyonanın maskotu Bascat’in kartpostalı verildi. Kan verenler bir yandan örnek bir davranış sergilerken bir yandan da 2010 FIBA Dünya Şampiyonası hakkında bilgi alma şansı yakaladılar.

Şenlikte Çarşamba günü ise Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu standında düzenlenen futbol, voleybol, basketbol, tırmanma duvarı aktivitelerine katılan tüm öğrencilere 2010 FIBA Dünya Şampiyonası tanıtım broşürleri verildi.

Gönüllüler Dünya Şampiyonası tişörtlerini ve şapkalarını giyerek gün boyu şenlik alanında dolaşarak şampiyonanın tanıtımını yaptılar. Öte yandan Mehter Takımının gösterisi sırasında da gösteriyi izleyen öğrencilere 2010 FIBA Dünya Şampiyonası hakkında bilgi verildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz