Ege Haberleri

EGE

  Bağlılık örneği

  Hürriyet Haber
  29.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 29.02.2000 - 00:01

  Sahibi cinayet suçundan tutuklanınca, evi terketmeyen köpek, yavrusuyla açlığa mahkum oldu. Bir hafta havlayan köpekler eve girilerek kurtarıldı.

  AYDIN'da 30 milyon lira alacağını isteyen büfeci Erol Yılmaz'ı arkadaşıyla öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan 24 yaşındaki Ali Bucuga'nın köpeğiyle yavrusu evde yalnız kaldı. Mahalle halkı, bir hafta havlayan köpeklere dışarıdan yiyecek attı, polisten yardım istedi.

  Operasyon gibi

  HAYVAN Sevenler Derneği üyeleri, savcılıktan izin alarak polisle Bucuga'nın Zafer Mahallesi'ndeki kiralık evine gitti. Tek katlı evin çatısında bekleyen bir köpekle yavrusu polislere önce havladı, yiyecek verilince sakinleşti. Köpekler, yakalanarak dışarı çıkarıldı.

  Çıkabilirlerdi

  DERNEK Başkanı Hamit Borazancı, Leydi adındaki köpekle yavrusunun arka kapıdan çıkma olanağı bulunmasına rağmen evi terketmediğini belirtti, ‘‘Köpekler çok sadık hayvanlar. Sahibi gelmediği için duvardan atılan yiyecekleri bile ölmeyecek kadar yemişler'' diye konuştu.

  Eskisi bakacak

  MUHTAR Mehmet Kan, komşuların çıkarmak istemesine karşın köpeklerin kaldığını söyledi. Köpekleri 6 ay önce Bucuga'ya veren eski sahibi Necdet Dere, ‘‘Leydi, çok duyarlı bir köpekti. Herkesi de kabul etmeyeceği için yavrusuyla birlikte bakacağım'' dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı