Dünya Haberleri

DÜNYA

  Bağışları cebe mi indirdiler

  A.A.
  31.10.2007 - 01:33 | Son Güncelleme:

  Portekiz'de geçen mayıs ayında kaybolan ve bulunması için dünya çapında büyük kampanyalar düzenlenen İngiliz kız çocuğu Madeleine McCann'in anne ve babasının, kampanyalarda toplanan paradan kendi evlerinin tutsat (mortgage) taksitlerini ödedikleri öne sürüldü.

  Daily Mail gazetesinin iddiasına göre, kızlarının kaybolmasından bu yana çalışmayan doktor çift, 500 bin sterlin değerinde olan Leicestershire'daki evlerinin ayda 2000 sterlin olan taksitlerini, kızlarının bulunması için yapılan bağışlardan oluşan 1 milyon sterlinlik "Find Madeleine" (Madeleine'yi Bulun) kampanyası gelirinden karşılıyor.
  Haberde, halen 1 milyon sterlini aşkın paranın bulunduğu fonun, öncelikle Madeleine'nin bulunması için yapılan posterli TV tanıtımlı kampanyalar için oluşturulduğu, ayrıca özel dedektif ücretleri ve hukuki harcamaların da bu fondan karşılanmasının öngörüldüğü bildirildi.

  Fondan ayrıca, McCann çiftinin özel harcamalarının yanı sıra çoğu yakınlarından oluşan sözcü, kampanya menajeri gibi kişilere maaşlar ödendiği iddia edildi. Bu arada McCann çiftinin sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, Gerry McCann'in daha önce çalıştığı ve yılda 75 bin sterlin kazandığı hastaneye geri dönmeyi planladığı, böylece fonda toplanan parayı kullanmak zorunda kalmayacaklarına dikkat çekildi.

  Bu arada kampanya için yapılan bağışların, küçük Madeleine'nin anne  babasının, Portekiz polisi tarafından zanlılar arasına alınmalarıyla düştüğü de belirtiliyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı