ANKARA HABERLERİ

Bağış’tan bütçe jesti

Deniz GÜREL
26.10.2011 - 00:00Son Güncelleme : 25.10.2011 - 20:20

Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’ın temsil bütçesini ayırarak tam destek verdiği “İllerimiz AB’ye Hazırlanıyor Programı” çerçevesinde desteklediği “Başkent AB Yolunda Kenetleniyor” projesi açılış toplantısı bugün yapılıyor.

Deniz GÜREL

AVRUPA Birliği Bakanlığı’nın, “İllerimiz AB’ye Hazırlanıyor Programı” çerçevesinde desteklediği “Başkent AB Yolunda Kenetleniyor” projesi açılış toplantısı, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış’ın katılımı ile bugün saat 17.00’da Double Tree Hilton Oteli’nde gerçekleştirilecek. Kendisine ait olan temsil-harcama bütce kalemindeki parayı proje için Valiliklere tahsis eden, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, “Avrupa Başkenti Ankara’ya AB yolunda kenetlenmek yakışır” dedi.

“İllerimiz Avrupa Birliğine Hazırlanıyor Programı” ile 81 ilde valilikler bünyesinde aktif hale getirilmiş olan “Valilik AB Birimleri”nin teknik kapasitesinin desteklenmesi hedefleniyor. 2011 yılı içerisinde 25 valiliğin desteklendiği program çok yıllı olarak tasarlandı. Bakan Bağış temsil butçesinden 1 milyon 250 bin lirayı Valiliklerin emrine tahsis ederek projeye katkı sundu.

AB eğitimi alacaklar

Ankara Valiliği AB ve Projeler Koordinasyon Merkezi’nin hazırladığı “Başkent AB Yolunda Kenetleniyor” projesi de destek almaya hak kazanan 25 il arasında yer alıyor.

Bu yılın sonuna kadar sürdürülecek olan proje kapsamında, Ankara Valiliği AB ve Projeler Koordinasyon Merkezinde görevli ve merkeze destek verecek personel için “Avrupa Birliği Proje Hazırlama Eğitimi”, “AB ve Diğer Fonlar” ve “Temel AB Uzmanlığı” konularında eğitimler gerçekleştirilecek. Düzenlenecek eğitimler ile Merkezin proje hazırlama ve uygulama kapasitesi artırılmış olacak. Ayrıca, Merkezin AB süreci ve müktesebat uyumu konusunda bilgi ve becerilerinin artırılması sağlanacak.

Projenin en önemli faaliyetlerinden biri de Ankara Valiliği AB ve Projeler Koordinasyon Merkezi için hazırlanacak internet sitesi. İngilizce olarak da hizmet verecek bu sitede, merkezin faaliyetlerinin tanıtımının yanında AB ve Türkiye’nin AB’ye üyelik süreci ile ilgili bilgiler verilecek, AB tarafından sağlanan ve Ankara ilinin yararlanabileceği hibe duyuruları yapılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bağış’tan bütçe jesti haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:50
  • Guneş
   06:29
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:17
  • Akşam
   18:53
  • Yatsı
   20:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı