Ege Haberleri

EGE

  Bağış formülü

  Hürriyet Haber
  04 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 04 Eylül 2000 - 00:01

  MİLLİ Eğitim Bakanlığı'nın, velilerden kayıtlarda zorla bağış alınmasına karşı talimatlarını dikkate alan bazı okullar, gönüllü katkı formülü buldu. Muğla Turgut Reis Lisesi'nin yöneticileri, yıl içinde yapılacak harcamaların dökümünü tek tek yazıp görülebilir yere astı.

  YAZI tahtasından yapılan bağış çağrısında ‘‘Nezaket ölçüleri’’ne özen gösterildiği dikkat çekti. ‘‘Sayın Veli’’ diye başlayan tahtadaki yazıda, ‘‘Okulumuzun bir yıllık ihtiyaç ve harcamalarının tutarları aşağıya çıkarılmış olup, yardımlarınızı bekliyoruz’’ denildi.

  LİSTE, şöyle oluştu: Kırtasiye ve yakacak 10 milyar, personel ücreti 7 milyar, folklör ve yarışma gideri 3 milyar, taşıma, temizlik ve haberleşme 3 milyar, öğrenci yardımı 1.5 milyar, onarım 3 milyar, demirbaş ve çeşitli giderler 2 milyar, taşıt gideri de 500 milyon olmak üzere toplam 30 milyar.

  MÜDÜR Bayram Güner, ‘‘Taslak harcama listesi her okula asılması zorunlu. Yıl içerisinde yapılacak harcamalardan öğrenci velilerinin bilgisi olmalı. Zorlama yok. Panoyu okuyan veli, çocuğunun iyi koşullarda öğrenim görmesini ister’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı