YOZGAT HABERLERİ

Bağımsız Yozgat Milletvekili Adayı Kayalar OSB’yi Gezdi

IHA
30.09.2015 - 18:35Son Güncelleme : 30.09.2015 - 18:36
IHA

Yozgat’tan bağımsız milletvekili adayı olan Tarım, Orman ve Köyişleri ve Maliye eski bakanlarından Lütfullah Kayalar, Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek, üretimlerine devam eden işletmeler hakkında bilgi alıp, çalışanlarla sohbet etti.
Milletvekili ve bakan oldukları dönemde Yozgat’ın kalkınması ve istihdam alanlarının çoğalabilmesi için gerekli olan altyapıyı hazırlayıp, teşvik yasasının çıkarılması, Yozgat’ın da buna dahil edilmesini sağladıklarını belirten Kayalar, bağımsız milletvekili seçildiklerinde yine aynı şekilde bu çalışmaları sürdüreceklerini söyledi.
Bakanlık görevinde bulunduğu dönemde istihdama yönelik yatırımların gelebilmesi amacıyla hazırlanan Teşvik Yasasını çıkartıp buna Yozgat’ı da dahil ettirdiklerini, ardından da bir günde 19 tesisin temelinin atıldığını hatırlatan Kayalar, “Atılan 19 tesisin temelinden sonra da yeni tesislerin kurulması için temeller atıldı. Şimdi buradaki tesislerde insanlarımız çalışıyor. Bugüne kadar Yozgat’ın ihtiyaçlarının karşılanması noktasında elimizden geleni yapmaya çalıştık, bundan sonra da yapmak bizim asli görevlerimizdendir. Daha önce başlayıp da tamamlayamadığımız çalışmalarımız var, bunları tamamlamak üzere Yozgat’tan bağımsız aday oldum. 1 Kasım sonrasında yeni bir siyasi oluşum gündemde, bizler de bunun ateşleyicisi konumunda olmak üzere önce Yozgatlıdan destek istiyoruz” dedi.
Kayalar’a OSB ziyaretinde eşlik eden Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Özışık da, Kayalar’ın OSB’nin kuruluşunda büyük emeğinin olduğuna vurgu yaparak, OSB’yi ziyaret etmek isteyen tüm siyasilere de eşlik etmekten gurur duyacağını ifade etti. Özışık, Organize Sanayi Bölgesi’nin kuruluşunda büyük emeği olan Kayalar’ın, bir günde 19 tesisin temelinin atılmasını da sağladığını ifade ederek, “Sayın Kayalar, bu temellerin atılabilmesi için o dönemde uygulanan teşvik yasasının çıkmasını ve Yozgat’ın da o teşvik kapsamına alınması sağlamıştır. Maalesef 2009 ve 2013 yılında açıklanan teşvik yasalarında Yozgat aynı avantajları göremediği için yeterince yatırım alamamış ama kendi iç dinamikleriyle, bizlerin çabalarıyla her yıl bir iki tesis büyüyerek, bugün 31 tesise ve yaklaşık bin 500 çalışana ulaşmıştır. Organize Sanayi küçük adımlarla büyümeye devam etmektedir. Yeni bir kapsamlı teşvik yasası ile bu büyümeyi daha da hızlandırabileceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.
Bazı yatırımcılar, OSB’nin ilk kurulduğu yıllarda sadece tekstil sektöründe 2 binin üzerinde istihdamın olduğuna dikkat çekip, yeni teşvik yasalarında Yozgat’ta yatırım yapanlara yönelik özel bir avantaj bulunmaması nedeniyle bugün 8 firmada 786 tekstil işçisinin, genelde ise bin 463 kişinin istihdam edildiğini ifade ettiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Bağımsız Yozgat Milletvekili Adayı Kayalar OSB’yi Gezdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2015 tarihinde saat 18 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bağımsız Yozgat Milletvekili Adayı Kayalar OSB’yi Gezdi haberi güncellenecektir.

  YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:44
  • Guneş
   06:23
  • Öğle
   12:43
  • İkindi
   16:07
  • Akşam
   18:42
  • Yatsı
   20:09
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı