YOZGAT HABERLERİ

Bağımsız Yozgat Milletvekili Adayı Kayalar, Fabrikada Sıra Bekleyen Pancar Çitfçisinin Sorunlarını Dinledi

IHA
08.10.2015 - 11:32Son Güncelleme :

BAĞIMSIZ YOZGAT MİLLETVEKİLİ ADAYI KAYALAR, PANCAR ÇİFTÇİYİ ZİYARET ETTİ

IHA

Yozgat’ın bağımsız milletvekili adayı Tarım, Orman ve Köyişleri ve Maliye eski bakanlarından Lütfullah Kayalar, Sorgun ilçesindeki Şeker Fabrikası’na ürününü teslim etmek üzere sıra bekleyen çiftçiyle bir araya gelip sorunlarını dinledi.
Bağımsız Yozgat Milletvekili Adayı Lütfullah Kayalar, tarlasından toplayıp, traktörüyle getirdiği şeker pancarını Sorgun ilçesindeki fabrikaya teslim etmek için sıra bekleyen çiftçiyle sohbet edip sorunlarını dinledi. Şeker pancarı girdi maliyetlerinin yüksek olmasından yakınan bölge çiftçisi, ekim alanlarıyla ilgili uygulanan kotanın her geçen yıl daraltıldığını söyledi. Alımların yapıldığı fabrika kantarında sıra bekleyen pancar yüklü kamyon ve traktörlerin park sorunuyla birlikte, bekleme alanlarının sağlıksız olduğuna vurgu yapan çiftçiler, fabrikada işletim sisteminin yanlış olduğunu, sorunlarının çözümlenmesi noktasında dertlerini anlatabilecek bir yetkili, ilgili bulamadıklarını anlatıp, sorunların çözümlenmesi noktasında gerekenlerin yapılmasını talep ettiler.
Yozgat Şeker Fabrikası’nın Sorgun ilçesinde kurulması noktasında büyük çabalarının bulunduğunu hatırlatan Bağımsız Milletvekili Adayı Lütfullah Kayalar, Türkiye’nin önemli tarım bölgelerinden birisi olan Yozgat’ta sektörün hareketlenmesi, çiftçinin daha bol ve kaliteli ürünler alabilmesi için baraj ve göletler inşa ettirip, sulanabilir tarım arazilerinin miktarını artırdıklarını söyledi. Kayalar, “Çiftçimizin ürününü değerlendirebilmesi, bununla birlikte istihdam alanlarının yaratılabilmesi için burada Şeker Fabrikası’nın kurulması için çabaladık, sonunda da başarılı olduk. Bu fabrikayı buraya nasıl kazandırdıysak, vermiş olduğumuz sözleri bugüne kadar nasıl yerine getirmişsek, sizlerin, çiftçilerimizin sıraladıkları sıkıntıları çözmek de bizim boynumuzun borcudur. Bunlar, sıraladığınız sorunlar bir ay içerisinde çözülebilecek konulardır. Allah izin verir, sizlerin desteği ile yetkiyi aldığımız günden itibaren hem sizlerin hem de ülkemizin diğer sorunlarının çözümlenmesi noktasında çalışmalarımızı hayata geçiririz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Bağımsız Yozgat Milletvekili Adayı Kayalar, Fabrikada Sıra Bekleyen Pancar Çitfçisinin Sorunlarını Dinledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 11 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bağımsız Yozgat Milletvekili Adayı Kayalar, Fabrikada Sıra Bekleyen Pancar Çitfçisinin Sorunlarını Dinledi haberi güncellenecektir.

YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:00
 • Guneş
  07:46
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı