SİNOP HABERLERİ

"Bağımsız Filmler Festivali" Sinop'ta sona erdi

AA / Kenan Türkseven
28.02.2016 - 17:10Son Güncelleme :
AA / Kenan Türkseven

SİNOP (AA) – İstanbul Film Festivali tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen "Bağımsız Filmler Festivali" Sinop'ta sona erdi.

Sinop Belediyesi ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği tarafından organize edilen ve Muharrem Tansel Sinop Buluşma Merkezi'nde gerçekleştirilen festivalde 3 gün boyunca çeşitli seanslarda 5 farklı film gösterime girdi.

Sürdürülebilir Kalkınma Derneği üyesi Erkan Akliman, Sinop’un bu yıl ilk kez festivale dahil edildiğini ve 40 ilde eş zamanlı olarak film izleme olanağı bulduklarını söyledi.

Festival boyunca Sinopluların gösterilen filmlere büyük ilgi gösterdiğini vurgulayan Akliman, "Üç gün devam eden festivalde tüm gösterilen filmlerin ortak noktası kadınlardı. Bu festival bizim için başlangıç noktası. Bundan sonraki süreçte projelerimizi referans noktası kabul ederek diğer projelerle daha rahat bir şekilde Sinoplularla buluşturmayı hedefliyoruz" dedi.

Festival, yönetmenliğini İranlı Sına Ataeıan Dena’nın yaptığı "Cennet" adlı filmin gösterimi ile son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sinop haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sinop ilinden "Bağımsız Filmler Festivali" Sinop'ta sona erdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 17 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Bağımsız Filmler Festivali" Sinop'ta sona erdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı