DİYARBAKIR HABERLERİ

Bağımsız Aday Haşimi’ye İlgi Büyük

IHA
07.10.2015 - 16:35Son Güncelleme :

DİYARBAKIR BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ ADAYI SEYYİD HAŞİM HAŞİMİ, SEÇİM ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜRKEN, GİTTİĞİ YERLERDE HALKIN YOĞUN İLGİSİYLE KARŞILANDI.

IHA

Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Seyyid Haşim Haşimi, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürürken, gittiği yerlerde halkın yoğun ilgisiyle karşılandı.
Ziyaretlerinde konuşan Haşimi, Türkiye’de hiçbir vatandaşın ötekileştirilmemesi gerektiğini belirterek, “Siyaseti bir üstünlük hiyerarşisi olarak kullananlar nitekim bu toprakların masum insanlarına yıllarca acı üstüne acılar yaşatmışlardır. Ben siyasi hayatım boyunca bunun en canlı şahidiyim. 80’li yıllardan bu günlere kadar Kürt sorununa katkı sunmak ve çözüm üretmek adına canım pahasına zor kararlar alıp, zor kararlar verdim. Suikastlara de uğradım, ama gecemi gündüzüme katarak çalıştım. İnsanımız için fedakarca çalışmaya yılmadan ve korkmadan devam edeceğim. Çünkü bu günlere çok zorlu ve meşakkatli bir yoldan geldim. İşte sırf bu yüzden, muhakkak ki benim bu kararımdan ve duruşumdan rahatsız olan kesimler elbet olacaktır” dedi.
Türkiye’nin çok zorlu bir süreçten geçtiğine de dikkat çeken Haşimi, “Kısır bir siyasi döngüde yönetilen, bireylerin ve toplumların demokratik bir yaşam sürdürebilme haklarına cevap vermek olanaksızdır. 1 Kasım seçimlerine Diyarbakır’da bağımsız milletvekili adayı olarak seçime girme kararımı, insanların seçme ve seçilme haklarının kısıtlanmamasını gerektiğini düşündüğüm için bu yola başvurdum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Bağımsız Aday Haşimi’ye İlgi Büyük hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 16 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bağımsız Aday Haşimi’ye İlgi Büyük haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:37
 • Guneş
  07:21
 • Öğle
  12:25
 • İkindi
  14:54
 • Akşam
  17:09
 • Yatsı
  18:41
Sayfa Başı