Dünya Haberleri

  Bağdat'a inen flydubai uçağı kurşunlandı

  hurriyet.com.yt
  27.01.2015 - 11:31 | Son Güncelleme:

  Bağdat havalimanına inen bir yolcu uçağının gövdesine mermi isabet etti. Uçağı vurulan "flydubai" şirketi, olayda iki yolcunun yaralandığına dair açıklamaları yalanladı.

  AFP'ye konuşan flydubai sözcüsü, Irak'ın başkenti Bağdat'ta dün gece yaşanan olayın ardından yaptığı açıklamada, "hafif silah ateşine" maruz kalan FZ215 sefer sayılı uçaktaki yolcuların güvenli bir şekilde tahliye edildiğini söyledi. Sözcü, olayın Iraklı yetkililerle birlikte yürütülen soruşturma kapsamında incelendiğini belirtti.

  Reuters'a konuşan havacılık ve güvenlik yetkililer, gövdesine üç ya da dört mermi isabet eden uçaktaki iki yolcunun hafif şekilde yaralandığını söyledi. Ancak flydubai sözcüsü, bu iddiaları yalanlayarak, hiçbir yolcunun yaralanmadığını ifade etti.

  Olayın ardından Birleşik Arap Emirlikleri merkezli diğer havayolu şirketleri de Bağdat uçuşlarını durdurma kararı aldı.

  Bağdata inen flydubai uçağı kurşunlandı
  Uluslararası Dubai Havalimanı'na inen bir flydubai uçağı (Arşiv)

  THY'NİN SEFERLERİNİ DE ETKİLEDİ

  AFP'nin haberine göre, THY'nin Bağdat seferleri de bu durumdan etkilendi ve uçuşlarda gecikmeler yaşandığı açıklandı.

  Bir THY yetkilisi daha sonra, AFP'ye yaptığı açıklamada, Bağdat uçuşlarının "operasyonel nedenlerden ötürü" iptal edildiğini söyledi.

  AFP, olayın yaşandığı Uluslararası Bağdat Havalimanı, büyük oranda IŞİD kontrolünde olan Enbar vilayetinin yakınlarında olmasına dikkat çekti.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı