Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bağdat Caddesi'nde Rio Karnavalı

Fenerbahçe Kulübü, "Dünya Fenerbahçeliler Günü" olarak benimsenen, kulübün kuruluş tarihi 1907'yi anımsatan 19 Temmuz'u Kadıköy'de Bağdat Caddesi'nde düzenlenen gösterilerle kutladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Muhteşem karnaval / Video

Muhteşem karnaval / Foto-galeri

Caddede yaptırılan, Şaşkınbakkal'dan Caddebostan'a kadar uzanan ışık tünelinin içinden geçen gösteri ekibi renkli görüntüler oluşturdu.

Fenerbahçeliler ve vatandaşların büyük ilgi göstererek, heyecanla izlediği gösterileri, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticiler, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ile caddeye bakan bir derneğin balkonundan izledi.

Üzerinde, Fenerbahçe Kulübü armasının bulunduğu Şaşkınbakkal'daki ilk ışık kemerinin altında başlayan geçitte, özel kostümler giydirilmiş 200 kişi, 2 metre yüksekliğindeki hareketli sahneleri iterek yürüttü. Dev sahneler üzerindeki piyanolara balerinler eşlik ederken, profesyonel dansçıların gösterileriyle Bağdat Caddesi'nde büyük coşku yaşandı.

Sambacı bayan ve erkek dansçıların figürleri ve samba ritmleri, caddeyi dolduran binlerce Fenerbahçeli taraftara yoğun çoşku yaşattı.

Şaşkınbakkal'da başlayan ışık geçidi 4 ayrı noktada tekrarlanarak Erenköy'e kadar devam etti.

Yaklaşık 1 kilometrelik bir yolda yapılan etkinlik nedeniyle Bağdat Caddesi 2 saat süreyle trafiğe kapatıldı.

Işık geçidinin ardından, başkan Yıldırım ve yöneticilerin bulunduğu derneğin önüne gelen taraftarlar uzun süre, hoparlörlerden çalınan Fenerbahçe marşlarına eşlik ederek, yöneticilere sevgi gösterilerinde bulundu.


Bunları da Beğenebilirsiniz