Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bağdat Caddesi'nde ambulans rezaleti

  Hürriyet Haber
  15.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Suadiye'de, kamyonetin çarparak yaraladığı 76 yaşındaki Nasiye Halinovi için çağrılan ambulans gelmedi. Bir göz doktorunun kanamasını durdurup, kırık kolunu bandajladığı Halinovi, bir otomobilin bagajına konularak kaldırıldığı hastanede kurtarıla-madı. Bağdat Caddesi'nde, dün sabah karşıdan karşıya geçmek isteyen Nasiye Halinovi, 4 şeritli yolun 3'üncü şerine ulaştığında, hızla seyreden kamyonetten kaçamadı.

  Göz doktoru müdahale etti

  Turgay İkan'ın yönetimindeki kamyon, talihsiz kadına büyük bir hızla çarptı. Polisler, 112 Hızır Acil'i arayarak ambulans istediler. Oradan geçmekte olan Kadıköy Şifa Hastanesi'nde görevli Operatör Dr. Cenk Oğurtan, hemen yaralıya müdahale etti. Halinovi'nin kanamasını durduran, sağ kolundaki kırık kemiği yerine oturtup bandajlayan Dr. Oğurtan, daha sonra yaralıya serum taktı.

  Hastaneye bagajda gitti

  Yarım saat süren ilkyardım süresi içinde ambu-lans gelmedi. 9 kilometre uzaktaki Koşuyolu Kalp Hastanesi'nde bulunan Sağlık Bakanlığı ambulansından da ümit kesilince, yaralı kadın 8 kişinin yardımıyla bir Kartal otomobilin bagajına konuldu. Önce Central Hospital'a, ardından Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülen Halinovi kurtarılamadı.

  Çabalar kurtarmaya yetmedi

  Ambulans gelmeyince, yaralı Nasiye Halinovi 8 kişinin yardımıyla bir Kartal otomobilin bagajına taşındı. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen yaşlı kadın götürüldüğü ikinci hastanede yaşamını yitirdi.

  Telefon kulübesini de parçaladı

  Bağdat Caddesi'nde aşırı hız yapan Turgay İkan yönetimindeki 34 GDD 68 plakalı Mis Süt kamyoneti, yoldan geçmekte olan yaşlı kadına çarptı. Ardından telefon kulübesine çarparak durabilen kamyonetin sürücüsü İkan gözaltına alındı.  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı