Gündem Haberleri

  Bağdat Caddesi kazası Yunan gençlere ders olacak

  Hürriyet Haber
  12.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kazada kızını kaybeden Boray Uras, iki gencin adının Pire'deki bir sokağa verilmesi için çalışıyor.

  BAĞDAT Caddesi'nde yarış yapan gençlerin neden olduğu kazada erkek arkadaşı Erdem Celasun'la birlikte ölen Selin Uras'ın babası Boray Uras, Kadıköy'le Atina'nın Pire semtini kardeş yapmak için kolları sıvadı. Pire'de eşinin Selin'e hamile kaldığı sokağa, 'Selin ve Erdem Sokağı' adı verilmesi için uğraşan Boray Uras, böylece çılgın yarışlar yapan Yunanlı gençlerin de bu kazadan ders almasını istiyor.

  Kitap da yazacak

  Atina'daki Türkiye Büyükelçiliği'nde Ticaret Müşavir Yardımcılığı yaptığı sırada, kızı Selin'e hamile olan eşi ile birlikte Asala örgütünün bombalı saldırısından kurtulan Boray Uras, Bağdat Caddesi'nde meydana gelen korkunç kazayı, bir kitapçıkta toplayacak. Kızı Selin ile erkek arkadaşı Erdem Celasun'un hayatlarının da anlatılacağı kitapçığı Pire Belediyesi'ne sunacağını belirten Boray Uras, ‘‘Uzun süre Yunanistan'da yaşadık. Bazı Yunanlı gençler de caddelerde çılgın yarışlar yapıyorlar. Selin ile Erdem'in yaşadıklarını Yunanlı gençlerin yaşamaması için, ortak bir girişime öncülük etmek istiyorum’’ dedi.

  Boray Uras'ın düşündükleri gerçekleşirse, eşi Işık İnal'ın Selin Uras'a hamile kaldığı Pire'deki sokağın adı, 'Selin ve Erdem Sokağı' olarak değiştirilecek. Ayrıca Kadıköy'le Pire'nin gençlerinin ortak katılımıyla, etkinlikler de düzenlenecek.

  Boray Uras, kızının hep doğduğu Pire'deki sokağı görmek istediğini belirterek, ‘‘Bu sene eylül ayında birlikte oraya gidecektik ama nasip olmadı. Bu bir açıdan, kızımın son arzusunu yerine getirmek gibi olacak’’ dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı