İSTANBUL HABERLERİ

Bağcılar Kent Konseyi’nde Sorunlar Konuşuldu

IHA
02.10.2015 - 12:22Son Güncelleme :
IHA

Bağcılar Kent Konseyi Toplantısı’nda ilçenin eğitim, sağlık, alt yapı başta olmak üzere tüm konuları masaya yatırıldı. Yerel yönetimin ilçenin sorunlarına duyarlı davrandığını, kısa sürede çözüme kavuşturduğunu anlatan katılımcılar, “İlçede huzurun korunması için tüm kurum ve kuruluşların uyum içerisinde çalışarak sorunları çözüme kavuşturması önemli” dediler.
Bağcılar’da ilçe sorunlarının çözüme kavuşturulması amacıyla kurulan Bağcılar Kent Konseyi Toplantısı, Bağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlendi.
Programda bir konuşma yapan Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Şahin, ilçede yaşayan herkesin bir bütün oluşturduğunu belirterek, “755 bin nüfusuyla kentimizin en büyük ilçesi olan Bağcılar’da hepimiz birlik oluşturmuşuz, aramıza kimse giremez, huzurumuzu kimse bozamaz” dedi.
1992 yılında ilçe statüsü kazanan Bağcılar’ın, eğitim, sağlık, alt yapı başta olmak üzere birçok yeni projeye kavuştuğunu ifade eden Şahin, “Bunları hep birlikte uyum içerisinde çalışarak gerçekleştiriyoruz.” dedi. Bağcılar’a 15 yeni okul inşa edilerek hizmete sunulacağını da belirten Şahin, “2016’da da eğitim ve gençlere yönelik faaliyetlerimiz artarak devam edecek. 4 okula daha kapalı spor salonu yapacağız. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimiz için inşa ettiğimiz 7 yüzme havuzunun sayısını daha da artıracağız. Mahallelerimizdeki elektrik hatlarının yeraltına alınma işlemi devam ediyor. Bu kapsamda 2016’a 2 mahallemizde de elektrik havai hatları yerine altına alınacak” diye konuştu.
İlçedeki trafik sorununu çözmek için yeni projeleri hizmete sunduklarının altını çizen Şahin, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yeni otoparklar inşa ediyoruz. Bu kapsamda Demirkapı Katlı Otopark ve Pazar Yeri inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Toplam 13 bin 336 metrekarelik bir alana sahip üç katlı otopark 343 araç kapasiteli olacak. Plana göre tesisin teras katında ise 3334 metrekarelik bir alan Pazar yeri olarak kullanılacak. 2016 yılında 5 adet otoparkın yapılması planlanmaktadır” dedi. Şahin yine, Ebubekir Spor Kompleksi’ni de ilçeye kazandıracaklarını anlattı.
“MEYDAN DÜZENLEME ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR”
Bağcılar Meydanı’nı düzenleme çalışmalarının da devam ettiğini kaydeden Şahin İstanbul’un en büyük Meydanlarından birisini inşa ettiklerini belirtti. Şahin, “Çevresindeki binalar 8’er katlı olacak. Meydanın altına 1267 araçlık katlı otopark inşa edeceğiz. Çalışmalar tamamlandığında ilçemiz, Taksim Meydanı’ndan bile daha modern ve 5 bin metrekare daha geniş bir meydana kavuşmuş olacak” şeklinde konuştu.
“SORUNLARIMIZ ÇÖZÜLÜYOR”
Kent Konseyi Başkanı Kerim Aytekin ise toplantılarda dile getirilen sorunların, konuşmaların ve temennilerin ilgili kurumlara ulaşıldığını belirterek, “Konsey toplantıları ilçemizin sorunlarının çözüme kavuşturulması açısından önemli bir görevi yerine getirmektedir” diye konuştu.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Hüseyin Kabakçı da ilçede 1992 yılında 16 devlet okulu olduğunu şimdi bu sayının 98’e ulaştığını anlattı. Kurucu Aileler Dernek Başkanı Bülent Erşan da ağaçlandırma ve çiçek dikme faaliyetlerine daha çok ağırlık verilmesinin önemine dikkat çekti. Erşan, Bağcılar Meydanı’ nındaki düzenlemelerde bu konunun dikkate alınmasının yararlı olacağını ifade etti. Katılımcılardan Mustafa Akdil de toplum huzurunun her şeyden önemli olduğunu belirterek, “Ülkemizin huzuru her şeyden önemlidir. Birbirimizle tanışalım, çevremizi temiz tutalım, farklı illerden gelip yerleşen komşularımızla bir araya gelelim” dedi.
İmam Hatip Neslibey Özkan da toplumda samimiyet kurulması ve selamın her tarafa yayılması gerektiğini belirterek, “İslam sevgi üzerine inşa edilmiştir. Yüreğimizi mazlumlara açalım. Toplantıda sorunlarını dile getiren mahalle muhtarları da Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın dile getirdikleri sorunları kısa sürede çözüme kavuşturduğunun altını çizdiler.
Kemalpaşa Muhtarı Yücel Çalışkan, “Allah Başkanımız Lokman Çağırıcı’dan razı olsun. Sorunlarımızı gideriyor. Hep birlikte ilçemize ne kazandırabiliriz, diye işbirliği içerisinde çalışmalıyız.” dedi. Çağırıcı’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Çınar Mahallesi Muhtarı Hakan Delice de, mahallesinde altyapı sorununun çözüldüğünü anlattı. Delice, ilçeye yeni spor komplekslerinin inşa edilmesinin faydalı olacağını söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Bağcılar Kent Konseyi’nde Sorunlar Konuşuldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 12 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bağcılar Kent Konseyi’nde Sorunlar Konuşuldu haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   06:02
  • Guneş
   07:46
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   15:34
  • Akşam
   17:52
  • Yatsı
   19:25
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı