İSTANBUL HABERLERİ

Bağcılar’daki Bilgi Evlerinde Öğrenci Sayısı 40 Bine Ulaştı

IHA
27.09.2015 - 12:21Son Güncelleme :
IHA

Bağcılar Belediyesi’nin öğrencilerin okul dışındaki vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmeleri amacıyla inşa ettiği Bilgi Evleri bu yıl da aktif kulüpleri ve branş dersleriyle devam edecek. İlçede hizmete sunulan 16 Bilgi Evi’ndeki öğrenci sayısı 40 bine ulaştı.
Bağcılar Belediyesi, öğrencilerin ve gençlerin vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmeleri amacıyla donanımlı tesisleri hizmete sunuyor. Gençlik Merkezi’nde gençlerin eğitim gördüğü kurslar devam ederken, Bilgi Evleri’nin sayısı da kısa süre önce hizmete sunulan Hasan Nail Canat Bilgi Evi ve Kültür Merkezi ile 16’ya yükseldi. Yoğun ilgi gören Bilgi Evleri’ndeki kursiyer sayısı 40 bine ulaştı. Bilgi Evlerinde kursiyerler toplam 52 aktif kulüpte eğitim görüyor.
Bunun yanı sıra öğrencilere Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen ve İngilizce olmak üzere 5 ana branşta haftanın 5 günü 1’er saat ders de veriliyor. Kurslarda branş öğretmenleri ders veriyor. Bilgi Evleri’ndeki kayıtlar için 2 fotoğraf ile velilerin dolduracağı form yeterli oluyor. Her gün saat 09.00’da başlayan eğitim saat 17.15’e kadar sürüyor.
“OKUL DIŞINDAKİ VAKİTLERİNİ DEĞERLENDİRİYORLAR”
Bağcılar’ın yeni çehresi ve genç nüfusuyla öne çıktığını ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, ilköğretim öğrencilerinin okul dışındaki vakitlerinde geleceklerini inşa edecek bilgi ve birikim kazanmaları için projeler ürettiklerini söyledi. İlçede 180 bine yakın öğrencinin eğitim gördüğüne dikkat çeken Çağırıcı, ilçenin 22 mahallesine de Bilgi Evleri inşa edeceklerini söyledi. Gençleri ve öğrencileri kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın önemine vurgu yapan Çağırıcı, yerel yönetim olarak üzerine düşen vazifeyi yerine getirmek için çalıştıklarını anlattı.
Bu anlamda Bilgi Evleri’nin öne çıktığını da kaydeden Çağırıcı, şöyle konuştu:
“Bilgi Evlerinde, müzik, resim, karikatür, folklor gibi kulüpler bulunuyor. Öğrencilerimiz bunun yanı sıra düzenlediğimiz sosyal ve kültürel gezi programları kapsamında müzeleri, sarayları, kültür merkezlerini ziyaret ediyorlar. Yine öğrencilerimizi Kariyer Buluşmaları, adı altında spor, sanat ve iş dünyasında başarılı olmuş isimlerle buluşturuyoruz. Söyleşilerde onların bilgi ve tecrübelerinden faydalanıyorlar.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Bağcılar’daki Bilgi Evlerinde Öğrenci Sayısı 40 Bine Ulaştı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Eylül 2015 tarihinde saat 12 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bağcılar’daki Bilgi Evlerinde Öğrenci Sayısı 40 Bine Ulaştı haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

26 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  07:37
 • Öğle
  13:23
 • İkindi
  16:26
 • Akşam
  18:58
 • Yatsı
  20:17
Sayfa Başı