« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Badmintonda tarih yazdık

Akdeniz Oyunları Badmington branşında dün çift kadınlarda altın madalya kazanan Milli Takımımız, bugün teklerde iki Türk'ü karşı karşıya tekler finaline sahne oldu.

Celal Demirbilek
SON GÜNCELLEME

Altın kızlarımız Özge Bayrak-Neslihan Yiğit, madalyalarını Spor Bakanı Suat Kılıç, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Federasyon Başkanı Murat Özmekik’ten aldı.

MERSİN’de düzenlenen 17. Akdeniz Oyunları badmintonda dün adeta tarihi bir gün yaşandı. Tek kadınlarda iki sporcu önce teklerde finalde karşılaşma hakkı elde etti ardından da çiftlerde altın madalyaya uzandı.
Özge Bayrak ile Neslihan Yiğit, çiftler finalinde karşılaştıkları Fransa Milli Takımı’ndan Emilie Lefel-Audrey Fontaine ikilisini 58 dakika süren karşılaşma sonrasında 21-13 ve 21-11’lik setlerle devirip birinci olmayı başardı.

TARİHİ FİNALDE ALTIN NESLİHAN'IN

Dün sabah seansında ise Özge Bayrak ile Neslihan Yiğit tek kadınlarda adlarını finale yazdırdı. Bu tarihi final maçında Neslihan Yiğit, Özge Bayrak'ı 2-0 yenerek, altın madalyayı kazandı.

Mersin Üniversitesi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen organizasyonun finalinde milli sporcular Neslihan Yiğit ile Özge Bayrak karşılaştı. Müsabakanın ilk setini 21-16 kazanan Yiğit, ikinci sette Bayrak'ın yaptığı basit hatalarla seti 21-13 önde kapattı. Bu sonuçla maçı 2-0 kazanan Neslihan Yiğit, altın madalyayı boynuna taktı.

Özge Bayrak gümüş madalyada kalırken, üçüncülük maçında İtalyan Agnese Allegrini'yi 21-16'lık iki set sonucunda 2-0 mağlup eden Sloven Maja Tvrdy, bronz madalya elde etti.

ÇİFT ERKEKLERDE GÜMÜŞ GELDİ

 Yarı finalde Slovenya’dan Maja Tvrdy ile karşılaşan Özge, rakibini 21-7 ve 21-16’lık iki sette yenerek adını finale çıktı. Neslihan ise 21-13 ve 21-15’le İtalyan Agnese Allegrini’yi turnuva dışına itip bugün saat 14.30’daki finalde yerini aldı. Emre Arslan-Hüseyin Oruç ikilisi ise çift erkeklerde gümüş madalya kazandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz