Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Badmintonculardan 2 madalya

Badmintoncular, İzlanda'da katıldığı turnuvada 2 bronz madalya kazandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

İzlanda'da gerçekleştirilen ve olimpiyat elemesi niteliği taşıyan Uluslararası Badminton Turnuvası sona erdi. Turnuvada Türkiye adına yarışan Çin asıllı sporcu Li Shuang, tek bayanlarda rakiplerini geçerek yarı finale yükselmesine karşın, yarı finalde ev sahibi İzlandalı Ragna İngolfsdottir'e elenerek bronz madalyayla yetindi.

Karışık çiftlerde ise Li Shuang ve Ali Kaya ikilisi de yarı finalde elenerek bronz madalyada kaldı.

Öte yandan Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, yaptığı açıklamada, Çin asıllı sporcu Li Shuang'ın şu ana kadar katıldığı 2 müsabakada aldığı puan ve derecelerle 2012 Londra Olimpiyatları'na katılmayı başaracak ortalamayı yakaladığını kaydetti.

Hedeflerinin Türk sporcularla olimpiyatlara katılmak olduğunu belirten Özmekik, “Bununla birlikte Türk sporcularımızın üniversitelerde derse devam mecburiyeti olması ve uzun süreli kamp ve turnuva programlarına konsantre olamamaları, bizi B planı olarak Çin asıllı sporcuları devreye sokmamıza neden oldu. Netice olarak şu an oluşan rekabet ortamının Türk Milli Takımı'na fayda getireceğine inanıyorum” değerledirmesinde bulundu.

Badminton Federasyonu'nda bayanlarda Çin asıllı Li Shuang, erkeklerde ise Zhou Jun Xuan deneniyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz