« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Badmington çiftlerde altın sahibini buldu

Londra Olimpiyatları'nda badminton çift bayanlarda altın madalya Çinli ikili Tian Qing ve Zhao Yunlei'nin oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Wembley Arena'da yapılan badminton çift bayanlar finali, Çinli ve Japon sporcular arasında yapıldı. Çinli Tian Qing ve Zhao Yunlei ikilisi, Japon Mizuki Fujii ve Reika Kakiiwa çiftini 21-10 ve 25-23'lük setlerle 2-0 mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu.

Bronz madalya maçı ise Rus Valeria Sorokina-Nina Vislova ve Kanadalı Alex Bruce-Michelle Li ikilisi arasında oynandı. Rakibini 21-9 ve 21-10'luk setlerle 2-0 yenen Rus çift, bronz madalya kazandı. Rusya, olimpiyatlarda badmintonda ilk madalyasını kazandı.

Bu arada, Dünya Badminton Federasyonu, çift bayanlarda mücadele eden 8 sporcunun, “karşılaşmayı kazanmak için en iyi performanslarını göstermedikleri” gerekçesiyle diskalifiye olmasına karar vermişti. Dört Güney Koreli, iki Çinli, iki de Endonezyalı sporcu oyunlardan diskalifiye olmuştu.

Wembley Arena'da yapılan Çin-Güney Kore maçında oyuncular, “bilerek kötü oynayınca” seyirciler tarafından yuhalanmış ve karşılaşmanın hakemi Thorsten Berg tarafından uyarı almıştı. Oyuncuların, çeyrek finallere kalmayı garantiledikleri için daha zayıf bir takımla karşılaşmak düşüncesiyle maçı kaybetmeye çalıştıkları ileri sürülmüştü.

Bunları da Beğenebilirsiniz