« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bacakları titriyordu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sarı kırmızılı futbolcular ve yöneticiler, hakem Oğuz Sarvan'a ateş püskürüyor. Futbolcular, Sarvan'ın maçın ağırlığı altında ezildiğini belirtirken, Basın Sözcüsü Ateş Ünal Erzen, ‘‘Kariyerinin sonuna geldi, hakemliği bıraksın’’ dedi.

MAÇ AĞIR GELDİ

Trabzon dönüşü uçakta maçının bir değerlendirmesini yapan sarı kırmızılı futbolculardan Okan, Arif, Hakan Ünsal, Suat, Tugay ve Hakan Şükür, Sarvan'ın sahada adeta bacaklarının titrediğini ileri sürerek, ‘‘Onun gibi tecrübeli bir hakemin bu şekilde davranmasına bir anlam veremedik. Bu maç ona ağır geldi’’ dediler.

KAZANÇ OLDU

Gördükleri sarı kartla cezalı duruma düşen ve Altay maçında takımdaki yerlerini alamayacak olan Okan ve Tugay'ın sözleri de bir hayli ilginçti. Sarvan'ın kendilerine haksız yere kart gösterdiğini ifade eden Tugay ve Okan, ‘‘Maçı bir an önce bitirmek için can atıyordu. Maçın berabere sonuçlanması onun için kazanç oldu’’ diye konuştular.

DÜDÜĞÜ BIRAKSIN

Basın Sözcüsü Ateş Ünal Erzen, Oğuz Sarvan'ın genelde iyi bir hakem olduğunu, ancak kariyerinin sonuna geldiğini ve düdüğünü bırakması gerektiğini söyledi. Erzen, Sarvan'ın sahada futbolculara karşı çok hırçın davrandığını, otoritesini yanlış biçimde kullandığını ileri sürerek, sözlerini şöyle tamamladı:

ETKİLENİYOR

‘‘Artık düdüğünü bırakırsa kendisi için de çok yararlı olur. Diğer televizyon kuruluşlarındaki mesleğini bırakmış hakemlerin yaptıkları gibi, o da bir televizyon kuruluşunda yorumculuk yapabilir. Ayrıca Oğuz Sarvan, Erman Toroğlu'ndan da çok etkileniyor. Sarvan'ın kişiliğini bulması gerekir. Kişiliğini bulmuş bir Sarvan çok iyi bir hakem olabilir.’’

Sahaya atılan ilk tokmak

Trabzonspor-Galatasaray maçının gözlemcisi eski hakem Bülent Yavuz, tribünlerden sahaya atılan tokmakla ilgili ilginç bir açıklamada bulundu. Yavuz, ‘‘Defalarca maç yönettim, gözlemcilik yaptım. Sahaya taş, bozuk para ve pet şişe gibi birçok yabancı maddenin atıldığını gördüm. Ancak davul tokmağına ilk kez rastladım. Gördüklerimi raporuma yazacağım’’ dedi.

Kavga değil, nasihat

G.SARAY'ın Rumen yıldızı Hagi, Trabzonspor'un beraberlik golünden sonra kaleci Mehmet'le aralarında geçen diyaloğun yanlış anlaşıldığını belirterek, ‘‘Ben onun ağabeyisiyim. Onu kardeş gibi seviyorum. Yediği goldeki hatasını anlatmaya çalıştım. Maçın atmosferinde kavga gibi gözükebilir. Sadece uyardım’’ dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler