Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bacakları kıllı etek giyiyorlar

  Hürriyet Haber
  17 Aralık 2009 - 13:34Son Güncelleme : 17 Aralık 2009 - 18:05

  Boğaziçi Üniversitesi'nde 7 Aralık'ta başlayan 'Hülya Avşar Filmleri ve Söyleşi' etkinliği sona erdi. Avşar'ın 'Bir Kadının Anatomisi', 'Berlin in Berli' gibi filmlerinin gösterildiği etkinliğin son gününde öğrenciler sanatçıyla sohbet etti. Avşar, entellektüelleri kızdıracakaçıklamalarda bulundu:

  Savaşma seviş'in en güzel örneği Hülya

   

  Beren'e eğitim şart

   

  'Avşar Plato' para basıyor

   

  *Berlin in Berlin'deki mastürbasyon sahnesi gerekliydi. Cem Özer'le sevişme sahnesi vardı ama ben bunun yerine mastürbasyon sahnesi olması gerektiğini düşündüm. Dünyada böyle bir sahne yok.

  *Gençliğimde hedefim para kazanmaktı. Harakiri yapmayı göze alarak para için iş yaptım. Eskiden güzelsen ve bacağını açıyorsan oynuyordun. 12 günde bir film çektiğim oluyordu, yani direkt ticari.

  *Magazini seviyorum ama entelektüel olmaktan korkuyorum. Çok sıkıcı. Entelektüel geçinenlerin bazıları bacaklarındaki kılları uzatıp bir de etek giyiyorlar. 'Kültürlüyüm, kafam çalışıyor, bu yüzden ayda bir ağda yaparım' mantığı.

  *Kürt olmama rağmen bu tür roller itici geliyor. 4 senaryo var elimde. Kürt açılımıyla ilgili işler. 'Zamanında oynamalıydık' diye düşünüyorum.

  *Sinamada ve sahnede kendime bakmaya doyamıyorum. Güzelim ama elektriğim daha ağır.

  DİĞER HABERLER

    

    

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı