Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bacak yerine dikildi

  Hürriyet Haber
  14 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 14 Temmuz 1999 - 00:01

  Minibüste bomba patlaması sonucu sol ayağı kopan Funda Sonkur'a başarılı bir ameliyat yapılırken, yaralananlardan Cemal Özdemir'in bombacılardan biri olduğu ortaya çıktı.

  İŞYERİNDEN önceki gece erken ayrılarak teyzesine gitmek isteyen 29 yaşındaki Funda Sonkur, bindiği minibüste bomba patlaması sonucu ölümden döndü. Funda Sonkur, Bakırköy-Güneşli hattında çalışan 34 M 2473 plakalı minibüse binmek isterken basamaklardan telaşla inmeye çalışan biri kadın iki kişi ile çarpıştı. Funda kendisine yer gösteren bir adamın yardımıyla oturdu ve o anda koltuk altına konulan zaman ayarlı el yapımı bomba patladı. Aralarında Funda Sonkur'un da bulunduğu üç kişi yaralandı.

  Ameliyat başarılı geçti

  Zehra Sekizköy ve üniversite öğrencisi Cemal Özdemir, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hasta-nesi'nde ayakta tedavi görürken, Funda ayağını kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Dün sabah İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Prof. Dr. Metin Erer başkanlığındaki ekibin gerçekleştirdiği ameliyat sonucu Sonkur'un sadece bir deri parçasının tuttuğu ayağı yerine dikildi. Doktorlar, Funda'nın bir- iki ay içinde yürüyebileceğini söyledi. Genç kızın annesi Türkan, ağabeyi Sinan ve babası Ahmet Sonkur, Funda'nın bir dakika bile başından ayrılmıyor.

  Sorguda itiraf etti

  Gözaltına alınan Cemal Özdemir'in, bombayı Şirinevler'de bir kamu binasına koymayı planladıklarını itiraf ettiği açıklandı. Emniyet Müdürü Hasan Özdemir, üniversite öğrencisi Cemal Özdemir'in sorgusunda, bir arkadaşı ile birlikte bombayı koymak için minibüse bindiklerini, bombanın saat düzeneğini ayarlamaya çalıştığı sırada patladığını söylediğini kaydetti. Patlamada yaralanmayan ikinci militanın kaçtığı, ancak Özdemir'in verdiği bilgi doğrultusunda saklandığı evde yakalandığı açıklandı.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı