Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Babatürk’e akın

  Hürriyet Haber
  19.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kıbrıs davasının efsane kahramanı olan ve cenazesinde “Babatürk” pankartları açılan Rauf Denktaş’ın Lefkoşa’daki mezarı ziyaretçi akınına uğruyor.

  Genç, yaşlı yüzlerce Kıbrıs Türk’ü, Türk Mukavemet Teşkilatı’nın yanındaki mezarı çiçek dağına çevirdi. Ziyaretçi akını sürerken, Cumhuriyet Parkı’nın yakında bir süre deltakanata takılı, “Unutmayacağız” pankartı gezdirildi. KKTC Bakanlar Kurulu, önümüzdeki günlerde Denktaş’a anıt mezar inşa edilmesi için proje yarışması açacak.

  DENKTAŞ'IN KABRİNE ZİYARETÇİ AKINI / FOTO GALERİ

  Muhteşem tören

  KKTC’de medyanın tümü, önceki günkü cenaze töreninin, Rauf Denktaş’a yakışan bir şekilde “Türkiye Cumhuriyeti’nin sahip çıktığı” bir protokolle yapıldığını yazdı.Rum medyası ise birinci sayfalarından verdiği haberlerde Türkiye’nin tüm yönetimi ile cenazede hazır olduğunu vurguladı.

  Denktaş sembol

  CENAZENİN ardından Ada’da kalan Kıbrıs’tan da sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Denktaş adının bir sembol olduğunu belirterek, “Denktaş denildiğinde Kıbrıs Türklerinin mücadelesi hatırlanacak” dedi. Atalay, “Bir kez daha sadece Kıbrıslı Türklere değil, Türk dünyasına başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı