Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Babasının gördüğü kâbus gerçek oldu

  Zafer TOKUŞ / DHA
  23 Ağustos 2009 - 00:00Son Güncelleme : 22 Ağustos 2009 - 21:26

  Avrupa ülkeleri arasında demiryolu uzunluğu açısından son sırada yer alan Türkiye, demiryolu kazalarında ilk sırada bulunuyor.

  Kızının öleceğini rüyasında gördü

  Önceki gün Sakarya’nın Pamukovası ilçesinde meydana gelen ve Arzu Yılmaz’ın ölümüne yol açan kaza bunu bir kez daha doğruladı.

  SAKARYA’nın Pamukova İlçesi’nde oturan Hatice ve Erol Yılmaz çiftinin kızları 1.5 yaşındaki Arzu Yılmaz, ikizi Arda ile oynarken evlerinin yakınından geçen demiryoluna çıktı. Bu sırada İstanbul’dan Eskişehir’e giden makinist Mustafa Bekir Aktaş yönetimindeki Eskişehir Ekspresi, küçük kıza çarptı. Demiryolu kenarına düşen Arzu Yılmaz kaldırıldığı hastanede öldü. Anne Yılmaz, “Arzu’yu bahçede bulamayınca koşarak demiryoluna gittim. Kızımı demiryolunda oynarken gördüm. Arzu diye bağırdım ama o esnada tren geliyordu. Koştum ama yetişemedim. Yavruma gözlerimin önünde tren çarptı” dedi.

  Adapazarı’nda bir benzin istasyonunda çalışan üç çocuk babası 34 yaşındaki Erol Yılmaz, kızının öldüğü tren kazasını yaklaşık bir ay önce rüyasında gördüğünü söyledi. Yılmaz, “Belki garip gelecek ama rüyamda kızıma tren çarptığını gördüm. Kızım tıpkı bu kazada olduğu gibi trenin altında kalıyordu. Uyandığımda rüya olduğunu görünce şükrettim. Eşime bile söylemedim. Ama bir ay sonra bu korkunç rüya gerçek oldu” diye konuştu. Kazadan sonra kızına çarpan trenin makinisti Mustafa Bekir Aktaş’ın telefon ettiğini belirten Yılmaz, “Sesinden çok üzgün olduğunu anladım. Bana, kızımın tren üzerine geldiği andaki bakışlarını unutamadığını söyledi” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı