Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Babasını örnek aldı şampiyon oldu

Türkiye Boks Şampiyonası'nda büyük bayanlar 48 kiloda birinci olan Giresun İl Özel İdare Spor Kulübü Sporcusu Meltem Akar, olimpiyatlarda Türkiye'yi temsil etmek istiyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fatih Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi Bölümü öğrencisi milli sporcu Meltem Akar, boks sporuna olan ilgisinin küçük yaşlarda başladığını söyledi.

Akar, “Babamın da bu sporla uğraşması boksa olan ilgimi artırdı. Babam, Şenol Akar (50), 1975-1980 yıllarında Giresun Gençlik Spor Kulübü'nde amatör olarak boks yapmıştı. Babamın il ve Türkiye genelinde bir derecesi yok. Babamı örnek alarak boksa başladım. Profesyonel olarak 5 yıldır sporun içindeyim. Başarılarımı olimpiyatlarda Türkiye'yi temsil ederek taçlandırmak istiyorum” diye konuştu.

Disiplinli ve gayretli çalışmaları sonucunda başarıyı yakaladığını vurgulayan Akar, “Ancak bu başarı sadece benim değil, bana destek veren başta antrenörlerim, ailem ve çevremdekilerin başarısıdır. Bu başarıyı yakalamaktan dolayı çok mutluyum. Hedefim önce Avrupa ve dünya şampiyonalarında derece yapıp, sonrasında olimpiyatlara katılabilmektir. Gelecekte olimpiyatlarda ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum “ dedi.

Başarılı sporcunun antrenörü Metin Kısa da 2 sporcu ile katıldıkları Türkiye Şampiyonası'nda Meltem Akar'ın kilosunda bütün güçlü rakiplerini yenerek haklı bir şampiyonluk elde ettiğini söyledi.

Uzun ve yorucu bir çalışma sürecinin sonunda başarıya ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Kısa, “Geçtiğimiz yıl da Türkiye üçüncülüğünü kazanmıştık. Çalışmalarımız sonunda beklediğimiz bir sonuca ulaştık. Meltem bu yıl Avrupa Şampiyonası'na da katılacak. Temennimiz artık Avrupa'da da derece yapması. Bu amacımıza da ulaşmayı arzuluyoruz. Sporcumuzun ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz” dedi.

Kısa, başarı adına yürütülen çalışmalarda kendilerine destek olan Giresun Valisi Mustafa Yaman, Gençlik ve Spor İl Müdürü Soner Mağden ve İl Özel İdare Spor Kulübü Başkanı Mustafa Günaydın'a teşekkür etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz