Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Babasını öldüren genç kzıa 15 yıl hapis

  A.A
  09.11.2009 - 13:38 | Son Güncelleme: 09.11.2009 - 13:38

  Tokat'ın Pazar ilçesinde, aile bireylerine kötü muamele yaptığı öne sürülen babasının üzerine kızgın yağ döktükten sonra sopayla öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan genç kızın 15 yıl hapis cezasına çarptırıldığı bildirildi.

  Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük yaptığı açıklamada, zanlı Özlem A'nın, yaklaşık bir yıl önce babasını öldürdüğü iddiasıyla tutuklandığını hatırlattı.

  Genç kızın mahkemesinin geçtiğimiz günlerde tamamlandığını kaydeden Küçük, yargılanma süreci sonunda Özlem A'nın 15 yıl hapis cezasına çarptırıldığını belirtti.

  Özlem A. ve diğer mahkumların yeniden topluma kazandırılması için cezaevinde bir takım kurs ve çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başsavcı Küçük, “Özlem de bir takım kurslara iştirak etti. Özlem'in cezaevine girdiğindeki psikolojisi ile şu andaki psikolojisi aynı değil” diye konuştu.

  Genç kızın cezaevine girdikten sonra bir psikolog tarafından sürekli ziyaret edildiğini belirten Küçük, “Biz cezaevine düşen kimseyi yalnız bırakmıyoruz. Onların her türlü sorunları ile ilgileniyoruz. Özlem de cezaevine düştükten sonra bizim görevlendirdiğimiz psikolog tarafından her hafta ziyaret edilerek, kendisiyle konuşuldu” dedi.

  25 Kasım 2008 tarihinde Tokat'ın Pazar ilçesine bağlı Üzümören beldesinde yaşayan 19 yaşındaki Özlem A'nın, sürekli alkollü geldiği evinde eşi Hanife A. ve çocuklarını dövdüğü iddia edilen babası Muhittin A'yı (47) ailesine şiddet uyguladığı gerekçesiyle üzerine mutfaktaki kızgın yağı döktükten sonra, başına sopayla vurarak öldürdüğü öne sürülmüştü.

  Ailenin 7 çocuğunun en büyüğü olduğu öğrenilen Özlem A, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı